Galimybės jauniems architektams

Galimybės jauniems architektams

Dažnai jaunieji kūrėjai turi didesnius užmojus, negu galimybes išgarsėti projektavimo rinkos džiunglėse – senieji vilkai dominuoja ir patirtimi užgožia pradedančiuosius. Maži projektai jauniesiems architektams neneša didelės finansinės naudos, o tai riboja galimybes įsigyti reikiamus darbo įrankius, kurių rinkoje yra daugybė, kaip ir iššūkių naujai projektuotojų kartai. Kaip ištrūkti iš užburto rato?

Užburtas ratas

Ar įmanoma gauti didelį projektą savo verslo pradžioje ir užsitarnauti vardą? Taip, jei pavyks laimėti įdomų ir iššūkių pilną projektą konkurse. Kitu atveju, greičiausiai, jaunasis kūrėjas mėgins įgauti šiokį tokį vardą ir patirties kokioje kontoroje ir, galbūt, po metų-kitų bandys laimę savo individualioje veikloje. Tačiau kokiais resursais? Ar įmanoma projektuoti ir įgyvendinti užsakovo reikalavimus be šiuolaikinių darbo priemonių? Ne, tačiau gavus mažą projektą ir mažą atlygį retas kuris gali tuo apsirūpinti. O investicijų reikia nemažai. Pradedant kompiuteriu, baigiant įvairia programine įranga, skirta projektavimui bei vizualizavimui.
Šiandien rinkoje pilna įvairiausių pasiūlymų, pabrėžiančių vienokią ar kitokią naudą projektuotojui. Kaip išsirinkti? Į ką kreipti dėmesį?

Visa apimančios technologijos

Dirbant senuoju (jau galima taip jį vadinti) 2D metodu bei darant pakeitimus skirtinguose brėžiniuose, reikia atsakingai sužiūrėti, kad informacija būtų atitinkamai pakeista visur – t.y., jei plane keičiama lango vieta ar matmuo, tas pats turi būti daroma fasaduose, vizualizacijose (nes, greičiausiai, joms modeliai bus daromi atskirai nuo brėžinių bei naudojant kitas progamines įrangas) bei specifikacijose. Jauniems architektams tai yra didžiulis iššūkis, ypač darbo pradžioje, kai užduočių ir proceso samprata tik vystosi ir klaidos galimybė turi būti kaip įmanoma labiau sumažinta.

Tai yra vienas iš aspektų, dėl ko projektuotojai renkasi programinę įrangą, kuri gelbėja valdant brėžinius, specifikacijas ir modelį su visa jo informacija vienu metu. Tai pagerina ne tik darbo kokybę, bet ir sumažina laiko sąnaudas, skiriamas projekto korekcijoms. Tokie įrankiai yra labai svarbi BIM (Building Information Modelling) proceso dalis.

Kas yra BIM?

BIM – neišvengiamas pasirinkimas

Informacijos suvaldymas nėra vienintelis aspektas, dėl kurio projektuotojai renkasi BIM įrankius. Dažnai informacija, pateikiama brėžiniuose, yra sunkiai suvokiama užsakovui. Net ir pastabų transliavimas kitiems komandos nariams apsunkinamas pieštuko žymėmis spausdintuose brėžiniuose.

Problemos išsiaiškinimas atima daug laiko. Bendravimas 3D modelio pagrindu – gerokai paprastesnis, tačiau vis dar retai naudojamas būdas. Modelio pagalba įmanoma ne tik komunikuoti su projekto komanda, bet ir kurti vizualizacijas užsakovui. Maža to, greitai auganti programinės įrangos rinka siūlo galimybes įtraukti užsakovą interaktyviai projekto peržiūrai užsidėjus virtualios realybės akinius. Bet, vėlgi, ar jaunas projektuotojas gali sau tai leisti?

Programinės įrangos gamintojai kuo toliau, tuo labiau stengiasi apjungti funkcijas projektavimo efektyvumui į vieną paketą tam, kad palengvintų darbą. Tai daroma papildomais įskiepiais išplečiant komunikacijos galimybes per 3D modelį, tiesiogine rinkmenų formatų dalyba tarp skirtingų programinių įrangų bei papildoma, leidžiančia jau projekto eigoje “pagyventi” savo statinyje.

Vienintelė neišspręsta problema – jauniesiems architektams gauti galimybę visa tai įsigyti prieinamomis sąlygomis.

Naujos architektūros technologijos

BIM projektavimas, trimatė animuota vizualizacija, virtuali realybė

Susiję straipsniai

1 Comment

Write a Comment