Kas yra integruotas BIM?

BIM technologijų taikymas idealiu atveju turėtų prasidėti nuo projekto koncepcijos kūrimo ir pereiti į techninį projekto bei kitus etapus.

Taip pat labai svarbu, kad visa projekto komanda pasirinktų ne tik suderintas technologijas, bet ir informacijos apsikeitimo taisykles, naudotų IFC standartus atitinkantį failų formatą.

Esminis reikalavimas BIM programinei įrangai – galimybė gauti visų projekto dalių IFC failus ir išsiųsti savo kurtą informaciją. Be šių galimybių projektai nebus efektyvūs.

Verslo centras „Duetto“ (AB „YIT Kausta“)

Projektavimo kokybės kontrolė, kiekių skaičiavimas, projekto eigos simuliacija 5D, statybos darbų vykdymas, defektų registravimas ir peržiūra naudojant pastato BIM modelį.

Naudota programinė įranga:

Architektūros projektas: Revit

Konstrukcijų projektas: Tekla Structures

Inžinerinės sistemos: DDS-CAD

Bendradarbiavimas: Solibri Model Checker

Energetinis projektas: IES VE

Clarion Hotel Helsinki – INHUS Group

Suprojektuotas viešbutis Clarion Hotel Helsinki – aukščiausias pastatas Helsinkio senamiestyje (vienas bokštas – 18 aukštų, o kitas – 19). Bendras pastato plotas apie 13800 m2, sumontuota 315 t metalinių ir 3880 m3 gelžbetoninių gaminių (iš viso apie 4490 gaminių).

Viešbučio projektavimo ir planavimo darbai buvo atlikti „Tekla Structures“ programa. Visos projektavimo eigos metu vyko bendradarbiavimas su kitomis grandimis: į „Tekla“ modelį buvo įkeliami architektūrinės, fasadinių konstrukcijų, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų, elektros dalių IFC modeliai, tam kad būtų suderinti visi neatitikimai ir priimti visoms grandims tinkantys sprendimai.

Projekto dalių koordinavimą atliko „HENT AS“ naudodami „Solibri model checker“ programinę įrangą.

Jungtinis gyvybės mokslų centras

Projekto „Jungtinis gyvybės mokslų centras“ plotas: 24084 m²; tūris – 136727 m³; statybos kaina ~ 30 mln. eurų. Tai pirmasis AB „Panevėžio statybos tresto“ projektavimo biuro parengtas darbo projektas, kuriame visos projekto dalys suprojektuotos trimatėje erdvėje remiantis BIM principais.

Architektūros projektas: AutoCAD Architectural

Konstrukcijų pojektas: Tekla Structures

ŠVOK: DDS-CAD, Revit MEP, AutoCAD MEP, MagiCAD

VN, Elektra: DDS-CAD

Skrydžių valdymo centras „NAVI“

Kartu su islandų įmone „THG Arkitektar“ buvo sukurta ir vėliau UAB „Baltic Engineers“ komandos išvystyta regioninio skrydžių valdymo centro architektūros koncepcija. Regioninio skrydžių valdymo centras apima pastatų kompleksą, reikalingą užtikrinti skrydžių valdymą.

Regioninio skrydžių valdymo centras tai pastatų kompleksas, kurio paskirtis – užtikrinti sklandų skrydžių valdymą. Komplekso branduolys yra skrydžių valdymo centro pastatas ir prie jo prijungtas administracinis pastatas. Kartu jie sudaro apie 6000 kv. m. ploto.

BIM programinė įranga:

Architektūros projektas: REVIT Architecture

Konstrukcijų projektas: Tekla Structures

Inžinerinių sistemų projektas: REVIT MEP

Tekla Leidinys "The best of BIM"

Sužinokite apie naujausias BIM tendencijas pasaulyje

Projektų iliustracijos

Susiję straipsniai:

Artimiausi renginiai:

Vebinaras „Medinių konstrukcijų projektavimas”

Bir
23

Pradžia: 2022-06-23 16:00

Pabaiga: 2022-06-23 17:30