Konkursas "OpenBIM Awards 2016"

„BIM Forum Vilnius 2016“ metu  buvo išrinkti ir geriausi Lietuvos „OpenBIM“ projektai. Konkurse dalyvavo 14 BIM projektų, kuriuos vykdė Lietuvos įmonės. Kompetetinga komisija projektus vertino pagal daugelį kriterijų.

Pagrindiniai jų: BIM modelių kompleksiškumas, detalumas, BIM modelio kokybės kriterijai, BIM proceso organizavimo kriterijai.

Geriausius statinius taip pat rinko ir interneto lankytojai bei forumo dalyviai.

Pagrindinis prizas – Hugaas Engineering

Pagrindiniu laimėtoju „BIM Forum Vilnius 2016“ didele balsų persvara tapo UAB „Hugaas Engineering“ projektas – Norvegijoje įgyvendinamas administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“. Šis trijų aukštų biurų pastatas, su perspektyva ateityje pristatyti dar porą aukštų,  pelnė net du laimėjimus ir apdovanotas kaip „Geriausias integruotas BIM projektas“ bei „Geriausias inžinerinių sistemų projektas“.

Bendrovės „Hugaas Engineering“ direktorius Paulas Daugalis teigė, kad šios nominacijos – tai pelnytas intensyvaus ir sudėtingo proceso įvertinimas: „Visus projekto sprendinius derinome nuotoliniu būdu, tai leido daryti automatizuota BIM technologijų sistema, kuria jau seniai naudojamės kaip efektyviausia ir patogiausia, įgyvendindami ne tik komercinius, bet ir viešosios paskirties projektus.

Geriausias konstrukcijų projektas – INHUS

„Geriausio konstrukcijų projekto“ „BIM Forum Vilnius 2016“  apdovanojimą pelnė UAB „Concretus designers“ (INHUS Group) už Norvegijoje suprojektuotą „Statoil“ biurų pastatą seisminėje zonoje ant jūros kranto. Bendrovės „Concretus designers“ vadovas Rytis Mušauskas pasakojo, kad šis 11 tūkst. kv. metrų pastatas – vienas iš daugelio įmonės inžinerinių projektų, atliekamų BIM:

„Dirbame Skandinavijos rinkai, kur darbas BIM technologijomis – ne naujiena, o būtinybė. Kitaip neatlaikytume konkurencijos, nes skandinavai  – pripažinti lyderiai skaitmeninėje statybų rinkoje“. Pasak R. Mušausko, nors investicijos į BIM programą buvo didelės, skaitmeninių integruotų technologijų dėka projektas buvo įgyvendintas dukart greičiau.

„Statoil“ biurų pastatą geriausiu išrinko ir konferencijos „BIM Forum Vilnius 2016“ dalyviai.

Geriausias BIM projektas interneto lankytojų sprendimu – PST

„Panevėžio statybos tresto“ projektuotojų parengtas Vilniaus universiteto jungtinio gyvybės mokslų centro pastato projektas pelnė „Geriausio BIM projekto” vardą remiantis interneto lankytojų sprendimu. Tai pirmasis AB „Panevėžio statybos tresto“ projektavimo biuro parengtas darbo projektas, kuriame visos projekto dalys suprojektuotos trimatėje erdvėje remiantis BIM principais.

Viena iš priežasčių paskatinusių naudoti BIM šiame projekte – labai sudėtinga inžinerinė dalis, nes pastate daug laboratorijų, kurioms reikalingas specialus temperatūrinis ir oro režimai. Kita priežastis – galimybė viename modelyje dirbti kartu su surenkamo gelžbetonio elementų gamintoju, taip išvengiant papildomų darbo laiko sąnaudų perduodant užduotis elementų armavimui ir gamybai.

BIM Forum Vilnius 2016 leidinys!

Išsamus projektų pristatymas forumo leidinyje

Konkursui nominuoti projektai

Susiję straipsniai:

Artimiausi renginiai:

BIM FORUM 2019: STATYBŲ DIENA

Lap
21

Pradžia: 2019-11-21 08:00

Pabaiga: 2019-11-21 17:00

Vieta: Radisson Blu

Adresas: Konstitucijos pr. 20, Vilnius
09308

Seminaras „Skaitmeninis turto valdymas“

Lap
22

Pradžia: 2019-11-22 13:00

Pabaiga: 2019-11-22 15:00

Vieta: Courtyard by Marriott Vilnius City Center

Adresas: Rinktines g. 3, Vilnius
Lietuva