Kaip pagerinti projekto komandos komunikaciją? UAB „Siena” patirtis

“Kokybė- įmonės sėkmės garantas” – tikina projektavimo įmonės „Siena“ įkūrėjas ir ilgametis vadovas Alvydas Ubarevičius. Nedidelė architektų ir konstruktorių komanda turi jau beveik 30 metų patirties ir per savo gyvavimą įvykdė virš 800 įvairios paskirties bei apimties projektų.

Sklandžios komunikacijos iššūkis

Teikdama profesionalias projektų vadovų, architektūros, konstrukcijų bei inžinerinių tinklų projektavimo paslaugas, įmonė orientuojasi į kokybę, ne į augimą. „Kartais tenka atsisakyti kai kurių projektų, jei matome, kad nukentės kokybė, – apie pasirinktus prioritetus pasakoja įmonės vadovas, – dėl to galime džiaugtis geromis rekomendacijomis ir pastoviais klientais.“

Maža įmonė ir anksčiau, ir dabar kiekvienam projektui buria naują komandą. Tai leidžia kiekvienam projektui surinkti geriausius specialistus. Alvydo manymu, tai- mažos įmonės didelis privalumas. Tačiau tokiu būdu neišvengiama tam tikrų iššūkių, vienas iš jų- sklandus bendradarbiavimas. „Sunku komunikuoti vien elektroniniais laiškais, jais nenusiųsi 3D modelio, sudėtinga ir organizuoti gyvus susitikimus, nes komandos nariai būna iš skirtingų miestų, aš pats dažnai būnu užsienyje“, – atskleidžia Alvydas.

Remiantis atliktais tyrimais, daugumoje projektų didžiąją nuostolių dalį nulemia bloga komunikacija, bendradarbiavimo stoka, nuolat susiduriama su skirtingomis dokumentų, brėžinių ar modelių versijomis.

Sandėliavimo paskirties pastatas su administracinėmis patalpomis Šiauliuose.

Vieninga bendradarbiavimo platforma

Sklandžiam komunikavimui vienoje aplinkoje bei informacijos talpinimui ir dalinimuisi, UAB „Siena“ vadovas pasirinko Trimble Connect programinę įrangą: „Nors priprasti nebuvo lengva, pradėjus naudotis- pajutau didelę naudą. Atnaujinus failus, visi gauna pranešimus, kad kažkas pasikeitė, nebereikia galvoti, ką kiekvienam nusiųsti.“

Trimble Connect UAB „Siena” naudojama ne tik sklandžiai komunikacijai su projekto komanda per atstumą, bet ir informacijos talpinimui: „Pasidedu visus savo projektus bei informaciją, nebereikia serverio, galiu naudotis skirtingais kompiuteriais darbe, namie ar keliaujant.“

Įmonės vadovo pasirinkimą nulėmė programinės įrangos funkcionalumas: „Pasirinkom programą, turinčią labai daug galimybių. Dėl laiko stokos išnaudojam tik keletą procentų jos funkcionalumo, bet žinom, kad gilinsimės ir laikui bėgant įvaldysime šį įrankį vis geriau.“

Daug naudos suteikia atsekamumo funkcija: visa sena dokumentacija išlieka projekto serveryje, todėl visada galima peržiūrėti senos versijos dokumentaciją bei esant poreikiui ją atkurti. Trimble Connect leidžia kurti užduotis visiems projekto dalyviams ir atitinkamai priskirti atsakingus asmenis. Užduotys aiškesnės, nes galima pridėti konkrečius brėžinius, modelio elementus su komentarais ir žymomis. Taip pat lengva stebėti projekto progresą: naujas, vykdomas, atliktas užduotis.

BIM nauda visiems projekto dalyviams

Alvydas Ubarevičius įsitikinęs, kad architekto darbo rezultatas nėra tik projektas – tai užbaigtas, pastatytas objektas, esantis jam skirtoje erdvėje: „Architektų vizualizacijose būna apgaulės, netikslus medžiagiškumas, o natūroj viskas kitaip.“ Todėl jis pats džiaugiasi įsibėgėjančiu BIM (statinio informacinio modeliavimo) taikymu projektavimo bei statybos procese: „Lengviau atrasti klaidas dar projektavimo stadijoje, lengviau statybos metu, mažiau problemų, taupomas laikas, galima viską iš anksto užsakyti.“

„Dabar pastato konstrukcijas ir važiuoja persimatuoti, nes gali kažkas pasikeisti. Reikia laukti sienų prieš užsakant langus. Buvo atvejis, kai fasadų apdailos elementus, kuriuos veža iš užsienio, galėjo užsakyti tik pradėjus montuoti langus, dėl to buvo stabdomos statybos. Taip tiesiog neturėtų būti“, – apie ydingas praktikas pasakoja architektas.

Kuriant projektą tenka priimti daug sprendimų ir suderinti daugybę interesų. Nuomones bei sprendimai keičiasi, projektuojant atsiranda naujų idėjų, patobulinimų, todėl pakeitimai kartais neišvengiami. Alvydo nuomone, BIM leidžia ieškoti sprendimų, keisti, tobulinti projektą projektavimo metu, o tai užtikrina geriausią galimą galutinį variantą. Todėl kalbant apie pastato naudojimą, eksploatavimą- architektūros kokybė atliekant visus reikiamus pakeitimus tik gerėja.

Motyvacija- kokybė

„Niekada gyvenime nepralošiau nuėjęs į kursus ar pabandęs naują produktą. Nesigailėjau nei dėl vienos programos, lengvinančios darbą- viskas atsipirkdavo šimteriopai. Man lengva, nes aš turiu motyvaciją- tai noras, kad man, kaip projekto vadovui, ateityje būtų mažiau darbo ir pagerėtų projekto kokybe“, – apie siekį tobulėti ir išbandyti naujausias technologijas kalba „Siena“ ilgametis vadovas.

Siena logo

Seminaras „Trimble Connect naudojimo pavyzdžiai rangovams“

Susipažinkite su Trimble Connect galimybėmis

Susiję straipsniai