„BIM yra ideali priemonė gerinant kokybę, trumpinant projekto vykdymo laiką bei mažinant visas projekto išlaidas.“- teigia Olandijos organizacijos „De RuwBouw Group“ BIM vadovas Albertas Gilsas. Kas padeda užtikrinti sklandų procesą ir kokiomis taisyklėmis įmonė vadovaujasi?
Tikslas- pereiti į kitą BIM lygį
BIM vadovas Albertas Gilsas yra atsakingas už BIM darbo eigos įgyvendinimą Olandijos organizacijoje „De RuwBouw Group“ (DRBG). Įmonių grupė teikia įvairius konstrukcinius sprendimus: projektuoja bei gamina surenkamas sienas bei grindis, smėlio-kalkių gaminius ir pilnas pastato konstrukcijas.
Įmonės atstovai neabejoja BIM nauda- jau yra įsitikinę, kad visų suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimas ankstyvame statybos projekto etape užtikrina geresnius projekto rezultatus.
Nors daugiausia dėmesio skiriama projektavimo ir gamybos sritims, Albertas taip pat mato galimybių pritaikyti BIM pardavimo, logistikos bei kituose skyriuose. Jo siekis yra perkelti organizaciją į kitą BIM lygį: „kad visi galvotų ir kvėpuotų BIM“.
BIM koordinavimo taisyklės
„Dauguma DRBN projektų vykdomi BIM aplinkoje. Remiantis ilgamete patirtimi sukūrėme savo viziją ir BIM procesus, paremtus „openBIM“. Vienas iš svarbiausių aspektų yra pagerinti keitimąsi informacija tiek įmonės viduje, tiek su išoriniais parneriais. IFC standartas yra būtinas norint keistis duomenimis tarp skirtingų BIM platformų neprarandant reikalingos informacijos.“- pasakoja įmonių grupės BIM vadovas.
DRBG laikosi šių savo sukurtų BIM koordinavimo taisyklių ir svarbiausių punktų:
- „openBIM“. Visi dirba su skirtinga programine įranga, todėl keitimasis modeliais vyksta naudojant atvirąjį IFC standartą.
- LEAN metodika. Projektavimas bei gamyba pagrįsti išsamia ir teisinga informacija.
- Bendradarbiavimas gerinant modeliavimo-projektavimo procesą.
- Projektavimo trukmės mažinimas.
- Kokybės patikra visiems įeinantiems ir išeinantiems modeliams
„Solibri“ vaidmuo BIM procese
„BIM yra ideali priemonė gerinant kokybę, trumpinant projekto vykdymo laiką bei mažinant visas projekto išlaidas. Ir „Solibri“ tame vaidina pagrindinį vaidmenį“- įsitikinęs Albertas.
DRBG įmonių grupė dirba su „Solibri“ nuo 2012 m., todėl jau seniai įsitikino šios programinės įrangos nauda. Albertas priduria, kad beveik visi klientai, dirbantys BIM aplinkoje, naudoja „Solibri Model Checker“, o vartotojų skaičius ypač padidėjo per pastaruosius kelerius metus.
„Naudojame „Solibri Model Checker“ norėdami patikrinti, ar modelyje yra teisingi duomenys, išgauti kiekius ir aptikti susikirtimus. Ypač svarbi pastaroji savybė, nes susikirtimai statybų metu gali brangiai kainuoti. Todėl bendradarbiavimas ankstyvame etape sutaupo daug galvos skausmo, laiko ir pinigų. Taip pat labai džiaugiamės galimybe lengvai kurti savo taisyklių rinkinius naudojant intuityvią programos sąsają. Kiekių iš modelio išgavimui naudojame informacinius takeOffs (ITO).“