Konkurencinga nekilnojamojo turto rinka diktuoja savas sąlygas, todėl įmonės, siekiančios kokybiškai ir organizuotai plėtoti NT projektus, priverstos ieškoti naujų efektyvių būdų, kaip pagerinti projekto valdymą visose jo stadijose, pradedant projektavimu, baigiant rinkodaros priemonių vykdymu ir pardavimais. Skaitmeninės projektų valdymo sistemos bei nauji projekto vykdymo būdai leidžia sutaupyti laiko ir pagerinti darbo našumą. Tačiau pagrindinę vertę gauna užsakovas, teigia Ernestas Beržanskis, BIM technologijų įmonės vadovas. Didžiausia problema būna kokybišką rezultatą gauti laiku, todėl užsakovai turėtų kreipti didesnį dėmesį ne tik į tai, ką įmonė siūlo, bet kaip tai sugebės atlikti.
Pagrindinė vertė investuotojui
Prieš pusmetį projektų valdymo sistemą „View Point“ įsidiegusi Statybos valdymo bendrovė „Jungtiniai Projektai“ jau skaičiuoja gaunamą grąžą – projektų valdymas tapo efektyvesnis ir žymiai geriau organizuotas, o tai leido sutaupyti nemažai laiko ir finansų. Bendrovės „Jungtiniai Projektai“ BIM koordinatorius Marius Vaidelis sako, kad programa „View Point“ leidžia išvengti klaidų projektavimo ir statybos laikotarpiais, gauti savalaikę ir tikslią informaciją, matyti pastato vystymo progresą.
„Poreikis efektyviau valdyti investicinius projektus augo jau seniai, tad ieškojome sprendimų, kurie leistų konkstruktyviau organizuoti darbą. Įsidiegta projektų valdymo sistema „View Point“ leido ne tik sutaupyti laiko ir lėšų, bet ir išvengti projekto vykdymo ar inžinerinių klaidų, nuo pat pradžių kiek įmanoma detaliau suprojektuoti būsimą pastatą, o nekilnojamojo turto pardavėjai dabar gali šiuolaikiškai aprodyti patalpas būsimiems klientams ne popieriniuose projektuose, bet atidarę pilną pastato 3D vaizdą tiesiog naršyklėje, pademonstruoti patalpų vidaus funkcionalumą“, – sako statybos valdymo bendrovės „Jungtiniai Projektai“ BIM koordinatorius Marius Vaidelis.
Pardavimų vadovams ši programa leidžia atsisakyti popierinių ar kitų laikmenų ir investuotojams pristatyti visą 3D modelyje esantį projektą, parodyti būsimą architektūrą, pastato funkcionalumą, nedelsiant kitoms projekto vystymo komandos dalims perduoti kliento pageidavimus, prašomas atlikti korekcijas. Anot, M. Vaidelio, taip dirbant galima maksimaliai padidinti projekto valdymo efektyvumą, stebėti projekto eigą ir nieko nelaukiant planuoti tolimesnius jo etapus.
Užtikrinamas operatyvumas ir projekto kokybė
„View Point“ yra dokumentų bei komunikacijos valdymo platforma, kurioje vyksta BIM projekto organizavimas, leidžiantis matyti projekto eigą skirtinguose jo etapuose, stebėti pastato vystymo progresą, taisyti klaidas ir keistis informacija tarp skirtingų su projektu dirbančių komandų, operatyviai spręsti iškilusius nesklandumus, laikytis numatytų terminų.
„Dirbant su projektais labai svarbus operatyvumas. Mobilioji „View Point“ versija „Field view“ leidžia daryti pakeitimus tiesiai iš statybų aikštelės. Programa labai paprastai valdoma ir turi daug funkcijų: gali būti fiksuojami defektai, nebaigti darbai, atliekama techninė priežiūra, vykdomas aktavimas. Net pardavėjai turi šią aplikaciją ir gali teikti pastabas. Planšetinio kompiuterio ir kameros pagalba galima matyti projekto eigos progresą ir nustatyti, ar nevėluoja darbai“, – teigia NT investicijų ir projektų valdymo bendrovės „REWO“ projektų vadovė Beatričė Tamošiūnaitė.
Vienas didžiausių sistemos „View Point“ privalumų yra tas, kad čia galima nuo pat pradžių detaliai kontroliuoti pastato projektą, kartu apskaičiuoti konkretaus pastato sąmatą, langų, durų ir kitų elementų kiekį, taip išvengiant klaidų bei nesutapimų. Iš anksto aptikus ir pašalinus klaidas, galima sutaupyti nemažai laiko, kurį darbų vykdytojai sugaištų likviduodami netikslumus statybos laikotarpiu. Tai dažniausiai atsiremia ir į dideles finansines sąnaudas.
Dar vienas naudingas programos elementas – darbų atsekamumas. Visas projektavimo procesas yra užfiksuojamas pačioje programoje, tai yra labai patogu, kai reikia atsekti kokių nors darbų istoriją, rasti informacijos kokie pataisymai buvo padaryti ir kas juos inicijavo, galima sekti sprendimų priežastis bei pakeitimų eigą. Suprojektavus pastatą, BIM aplinka yra perduodama sekančiam pastato administratoriui, kuris jį prižiūrės po darbų pabaigos. Tai labai naudinga, nes dažnai pastatuose kyla problemų dėl inžinerinių sprendimų specifikos, tad atsidarius 3D modelį elektroninėje aplinkoje galima lengvai sekti kas ir kaip buvo daryta.
„Vystant nekilnojamojo turto projektus laikas yra labai svarbus. Programa „View Point“ visada primena apie artėjančių terminų pabaigą, taip pat galima matyti koks vystomo projekto statusas, laiku perduoti klientų pageidaujamas korekcijas projektuotojams, taip išvengiant ilgų derinimų ir darbų atidėliojimo. Tai didelė nauda, kurianti pridėtinę vertę tiek vystytojams, tiek investuotojams. 3D modeliavimas vakarų Europoje, JAV yra labai pažengęs, o Lietuvoje tai dar nauja, todėl mūsų specialistai nuolat tobulinasi procesų valdyme. BIM projektavimas mūsų šalyje įgauna pagreitį, tad džiaugiamės galėdami vieni iš pirmųjų teikti kokybiškas ir laiką bei finansus taupančias paslaugas investuotojams“, – tvirtina B. Tamošiūnaitė.
2 682 Comments
Write a Comment