BIM sprendimai architektūrai

Architektūrinės trimatės (3D) modeliavimo technologijos skirtos trimatei informacijai pateikti. To užtenka norint derinti sprendimus ir vizualiai juos atvaizduoti. Tačiau to nepakanka siekiant idėją išreikšti emocionaliau, sukurti realistišką aplinką.

Dabar architektų naudojamoms technologijoms reikia specifinių techninių žinių. Norint tinkamai išmokti naudotis reikiamomis programomis, gali tekti skirti bent metus. Jei architektas nesinaudoja vizualizacijos programomis, jam tenka kreiptis į tarpininką, galintį jas kurti. Čia prarandama ne tik laiko ir lėšų, bet ir dalis pirminės informacijos, daromos klaidos, dingsta taip reikalingas emocijos efektas.

Jei būtų naudojamos greitai išmokstamos ir vizualiai mintis ir emocijas leidžiančios perduoti technologijos, architektai patys daug tiksliau galėtų perteikti tai, ko nori užsakovai.

Naujos architektūros technologijos

Su sparčia statybos ir projektavimo technologijų raida auga ir galimybės. Naujos technologijos ne tik palengvina darbą architektams, bet ir padeda užsakovams daug lengviau susipažinti su kūrybos vaisiais. Maketai bei statinės vizualizacijos („renderiai”) jau seniai nėra naujiena – tai tapo neatsiejama kiekvieno projekto dalis. Taip pat niekam nėra naujiena projektuotojų pateikiami 3D projektų modeliai.

Šiandien jau galime kalbėti ir apie naujas vizualizacijų rūšis: video bei virtualiąją realybę. Bet čia kyla klausimas: kiek laiko ir resursų iš esmės reikia, norint paruošti vizualizacijas projektui? Kuo pažangesnė technologija, tuo greičiau ir kokybiškiau bus parengtos vizualizacijos.

Trimatė vizualizacija

Informacijos vizualizavimo priemonės labai skiriasi vienos nuo kitų. Greitos sukurtų modelių peržiūros priemonės labiau tinka projekto dalyviams, kurie turi patirties ir puikiai mato, kaip architektų ar inžinierių sumanymus perteikia projektinė dokumentacija. Tačiau tokios priemonės tik iš dalies tinka norint sprendinius perteikti užsakovui.

Kitos priemonės, tokios kaip 3D modeliavimo programos,  puikiai tinka vizualizavimo sprendimams – jų pagalba galima preciziškai sukurti kiekvieną detalę, kad galutinis rezultatas labai nenusileistų nuotraukos kokybei. Tačiau, šis procesas reikalauja daug laiko ir pastangų.

Virtuali realybė

Šiuolaikinės BIM technologijos ne tik suteikia architektams galimybę kompiuteryje rodyti trimačius projekto sprendimus, bet ir leidžia pajusti projektą iš vidaus – būti projektinėje aplinkoje. BIM technologijos, tokios kaip „Elite CAD“, jau turi veikiančias sąsajas su virtualiosios realybės akiniais „Oculus Rift“.

Juos užsidėję galite virtualiai vaikščioti po savo projektą ir net prašyti architekto tuoj pat interaktyviai daryti įvairiausius norimus pakeitimus ir tęsti pasivaikščiojimą.

Kaip vertinamos architekto paslaugos?

RIBA tyrimas

Programinė įranga architektams

Naujausi straipsniai:

Artimiausi renginiai:

Vebinaras „Sklandi komunikacija ir kontrolė BIM projekte”

Bal
14

Pradžia: 2022-04-14 13:00

Pabaiga: 2022-04-14 14:00

Vebinaras “BIM reikalavimai: kaip pasiruošti BIM?”

Lap
04

Pradžia: 2022-11-04 10:00

Pabaiga: 2022-11-04 11:00