BIM sprendimai stiklo fasadų konstrukcijų gamybai

Stiklo ir aliuminio fasadų projektavimas 2D aplinkoje yra ganėtinai problematiškas ir daugelis fasadų gamintojų renkasi naujas projektavimo ir gamybos technologijas, kad sėkmingai integruotis į esamą statybos rinką.

Daugeliu atveju projektuojami pastatai su stiklo ir aliuminio fasadais yra išskirtiniai ir šiandien projektuojami naudojant BIM technologijas. Pirmajame etape yra pakankami svarbu greitai ir pakankamai tiksliai parengti fasado sąmatas konkursams, gavus skaitmeninę pastato informaciją.

Sekantis svarbus žingsnis kokybiškai suprojektuoti pastato fasado konstrukcijas, įvertinant pastato konstrukcijų pokyčius bei operatyviai informaciją perduoti gamybos skyriui. Šių operacijų atlikimui įmonė neapsieis be BIM technologijų.

Fasado konstrukcijų modeliavimas

Fasado konstrukcijų modeliavimuigali būti naudojama programa Tekla Strucures. Modeliuojant fasado konstrukcijas išvengiama konstrukcijų susikirtimų ir kitų nenumatytų klaidų jau modelyje, o ne statybos aikštelėje, kas didina projekto išlaidas.

Naudojant programą Tekla Structures galima įsikelti ir naudoti architektūros ir konstrukcijų modelius IFC formatu.

Brėžiniai, ataskaitos, duomenys CNC automatinės gamybos mašinoms  gali būti generuojami tiesiai iš modelio.

Stiklo fasadų projektavimas ir analizė

Programa Dlubal RFEM leidžia projektuoti, skaičiuoti bei analizuoti metalo-stiklo konstrukcijas. Duomenų bazėje yra įkelti beveik visi rinkoje komerciškai parduodami stiklų tipai.

Stiklo konstrukcijos, analizuojamos programoje Dlubal RFEM, gai būti tvirtinamos linijomis arba mazgais. Rezultate apskaičiuojamas paviršiaus paviršiaus ar visos konstrukcijos įtempimai.

Fasadinių konstrukcijų jungčių ir elementų analizė

IDEA Statica Steel naudojama projektuojant plieninių konstrukcijų pavienius elementus, jų skerspjūvius, mazgus bei sujungimus, detales. Programa fukcionaliai išskaidyta į modulius, priklausomai nuo analizuojamų ir projektuojamų elementų, – mazgas, sija, kolona, rėmas ir t.t.

IDEA Statica Steel nėra tik pavienis programinis paketas, kur vartotojas aprašo geometriją, apkrovas ir kitą informaciją. Produktas turi BIM sąsajais su daugeliu programinių paketų. Sąsaja leidžia importuoti ne tik elementus (mazgus) bet ir jų apkrovas (įrąžas).

Naujos sąsajos su modeliavimo paketais Tekla Structures ir Advance Steel leidžia tiesiogiai kurti mazgus IDEA mazgų projektavimo modulyje eksportuojant iš CAD programinių paketų.

Fasadų konstrukcijų gamyba ir montavimas

Fasado konstrukcijų gamyba, pagrįsta modelio pagrindu, greitesnė, efektyvesnė ir gali būti dalinai automatizuota. Konstrukcijų modelyje įkelta informacija gali būti tiesiogiai perduodama į CNC automatinius gamybos įrenginius, generuojami gamybos brėžiniai.

Logistikos bei montavimo informacija modelyje padeda planuoti ir valdyti gamybą. Naudojant mobilias priemones gamybos personalas gali tikrinti fasado konstrukcijų kokybę gamybos procese.

Naudojant mobiliąsias priemones statybos aikštelėje galima tikrinti konstrukcijų surinkimo kokybę.

Tekla programinė įranga plieninių konstrukcijų modeliavimas

Tekla webinaras anglų k.

Programinė įranga fasadų projektavimui ir analizei

Susiję straipsniai:

Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą

Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą

Susipažinkite su įmonių holdingu „UPB“, visada į ateitį žvelgiančia kompanija, kuri veikia inžinerijos, gamybos ir …

Artimiausi renginiai:

Vebinaras „Medinių konstrukcijų projektavimas”

Bir
23

Pradžia: 2022-06-23 16:00

Pabaiga: 2022-06-23 17:30