BIM vadovo iššūkiai: klaidų komunikacija

Lyginant su tradiciniu darbo modeliu, BIM metodika mažina projekto rengimo trukmę, o galutiniai rezultatai yra žymiai kokybiškesni. Tai savo ruožtu lemia didesnį produktyvumą, mažiau perdarymo darbų, konfliktų ir paskutinės minutės pakeitimų. Tačiau norint to pasiekti, būtinas efektyvus BIM koordinavimas ir BIM klaidų valdymas.

Skaityti daugiau

BIM kokybė ir komunikacija įmonėje „Sweco Lietuva“

Švedijos kapitalo inžinerijos, aplinkosaugos ir architektūros įmonė „Sweco Lietuva“– viena pirmųjų, pradėjusių teikti 3D projektavimo BIM aplinkoje paslaugas Lietuvoje, šie sprendimai padeda įmonei užtikrinti efektyvesnį ir kokybiškesnį projektavimo procesą. BIM vadovas Romas Girkontas pasakoja apie komunikaciją bei kokybės užtikrinimą sklandžiai įgyvendinant statybos projektus.

Skaityti daugiau

Kokybės užtikrinimas UAB „Merko Statyba“ projektuose

„Patikima programinė įranga yra įrankis, kuris padeda pasiekti tikslą“, - teigia Lukas Rimkus, UAB „Merko statyba“ BIM vadovas. Jis dalijasi savo patirtimi, kaip BIM metodika ir „Solibri“ programinė įranga padeda užtikrinti kokybę, sumažinti veiklos rizikas, taupyti išteklius bei užkirsti kelią klaidoms. Tai ypač svarbu tokiuose projektuose, kaip Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Skaityti daugiau

6 sąlygos sėkmingam 4D ir 5D įgyvendinimui: vien programinės įrangos neužtenka

Visų projekto dalyvių lūkesčiai didinti našumą ir mažinti išlaidas auga. Naujos technologijos ir sprendimai gali padėti optimizuoti darbus ir mažinti rizikas. Tačiau reikia suprasti, kad vien programinė įranga negali padėti. Taigi, ko reikia norint sėkmingai organizuoti statybos grafikus (4D) ir projekto įgyvendinimo biudžetą (5D) vienoje aplinkoje?

Skaityti daugiau
5D BIM costs

Efektyvus statybos projekto planavimas: 5D BIM

5D BIM – tai 4D BIM (statybos grafikai) + projekto įgyvendinimo biudžetas. Trumpai tariant, tai yra 4D BIM su atitinkamai priskirta finansine sąnaudų informacija. Ši technologija suteikia galimybę sudaryti planuojamą projekto įgyvendinimo biudžetą, sekti jo pokyčius statybos metu, analizuoti išteklių poreikį.

Skaityti daugiau
4D 5D BIM

Efektyvus statybos projekto planavimas: 4D BIM

Didėjantis poreikis statybos projektus įgyvendinti efektyviai ir optimaliai verčia galvoti, kaip pakeisti tradicinius ir dažnai neefektyvius projekto organizavimo metodus. Reikia diskutuoti ne tik apie projekto rengimą 3D aplinkoje, bet integruotą BIM projektavimo ir statybos procesą. 4D BIM ir 5D BIM gali padėti visapusiškai optimizuoti darbus, mažinti rizikas, valdyti sąnaudas ir optimizuoti statybos vykdymo terminus.

Skaityti daugiau

Kokybės reikšmė sėkmingo projekto įgyvendinimui

Dėl prastos projekto kokybės ar baigtumo trūkumo daugumoje projektų susiduriama su pakeitimais statybos metu. Dažnai dėl to yra stabdomi darbai, atsiranda prastovos, išauga projekto sąnaudos. Vis dar klaidingai suvokiame kokybiško projekto naudą ir įtaką sėkmingo projekto įgyvendinimui. Kaip galėtume užtikrinti projekto kokybę?

Skaityti daugiau