Didžiausia Europoje sojų perdirbimo gamykla suprojektuota su „CADMATIC“

Neseniai Suomijoje buvo baigta statyti didžiausia Europoje sojų perdirbimo gamykla. 100 mln. eurų vertės projektas buvo rengiamas naudojant įrenginių projektavimo programinę įrangą „CADMATIC“.

Išskirtinis projektas net patyrusiems projektuotojams

„Elomatic“ bendrovė buvo atsakinga už gamyklos projektavimą, inžinerines sistemas, taip pat už statybų valdymą – pirkimų ir priežiūros paslaugas statybos etape. Projektas yra išskirtinis net patyrusiai projektavimo bendrovei.

„Tai didžiausia tokio pobūdžio gamykla Europoje, ir iš tikrųjų, yra tik keletas tokio dydžio perdirbimo gamyklų pasaulyje. Veikdama visu pajėgumu, sojų perdirbimo gamykla per metus perdirba apie 400 000 tonų sojų pupelių“, – pasakoja „Elomatic“ viceprezidentas Hannu Heikkilä.

Šiuolaikinės sojų perdirbimo gamyklos perdirbdamos sojų pupeles gamina produktus maisto pramonei, pašarų pramonei ir biokurui. „Finnprotein“ gamykla perdirba 100 proc. sojos pupelių be atliekų: universalios sojų pupelės panaudojamos visiškai, panaudojami net pupelių lukštai. Be gyvulių pašaro ir aliejaus, sojų pupelės gali būti toliau perdirbamos į sojų koncentratą, t. y., baltymų koncentratą, lecitiną, melasą ir granules.

„CADMATIC“ užtikrina projektavimo efektyvumą

Projektui buvo naudojami „CADMATIC“ projektavimo įrankiai, skirti visapusiškam įrangos išdėstymo, vamzdynų sistemų, plieno ir kitų konstrukcijų projektavimui. Projektavimo metu buvo sėkmingai naudojamos naujos „CADMATIC V6.2“ savybės.

„„eBrowser“ modelio peržiūros įrankis buvo svarbi visos projekto komandos, įskaitant visų sričių projektuotojus, rangovus, savininką bei operatorių, komunikacijos priemonė. Buvo labai naudinga žymėjimo funkcija, taip pat naujos vizualizacijos funkcijos. Su naujuoju „eBrowser“ mes galėjome gauti medžiagų kiekius tiesiogiai iš „eBrowser“ modelio. Kita vertinga savybė – galimybė palyginti skirtingus projektavimo etapus ir alternatyvas“, – pabrėžė H. Heikkilä.

 

CADMATIC

Efektyvios ir patogios 3D gamyklų projektavimo priemonės