Inžinerinių sistemų projektavimas. Paslaugų kokybę lemia pažangūs įrankiai

Inžinerinių sistemų projektavimas. Paslaugų kokybę lemia pažangūs įrankiai

Inžinerinių sistemų projektavimas Lietuvoje vis dar pakankamai žemame lygmenyje. Techninių projektų rengimo kokybei neteikiama daug dėmesio, o patys projektai darbo projekto metu yra pakankamai daug perdaromi. Šią situaciją rinkoje nusprendė pakeisti kompanija 4D projektai, kurios vadovas Marius Pliuskys ryžosi pakelti projektų kokybę užsakovams nedidinant rinkos kainos. Ar tai įmanoma ir kaip sekasi įgyvendinti šią idėją?

Trumpai įmonę UAB “4D projektai” ir jos veiklą

Daugiau kaip 10 metų Marius Pliuskys praleido statyboje vykdant elektros ir silpnų srovių tinklų instaliacijos darbus komerciniuose, pramoniniuose objektuose bei laivuose. Nuolatos buvo susiduriama su prasta projektų kokybe ir nuolatiniu poreikiu improvizuoti statybos aikštelėje, vėliau perkeliant priimtus sprendimus į darbo projekto apimtį. Dieną vykdomi montavimo darbus, o vakare, naudojantis AutoCAD programa, nuveikti darbai perkeliami į brėžinius.

Prieš keletą metų kilo idėja pakeisti esamą situaciją ir pasiūlyti užsakovams kokybiškesnes inžinerinių sistemų projektavimo paslaugas.Taip ir buvo sukurta kompanija UAB “4D projektai”, kuri pradėjo teikti elektros ir silpnų srovių tinklų projektavimo paslaugas.

Vienas pirmųjų iššūkių: kaip užtikrinti kokybiškesnes projektavimo paslaugas ir nepakelti projektavimo kainos? Iš esmės sprendimo teko ieškoti analizuojant laiko sąnaudas, kurios ir formuoja projektavimo paslaugų kainą.

Pažangūs projektavimo įrankiai  – projektų kokybės garantas

Elektros tinklų projektavimas yra gana tampriai susijęs su atliekamais elektros tinklo parametrų skaičiavimais. Atliekant projektuojamų kabelių ilgių, šviestuvų, rozečių, skydų skaičiavimus rankiniu būdu, sugaištama nemažai laiko. Elektros instaliacijos sprendinių derinimas prie kitų sistemų užima nemažą dalį projektavimo laiko, ir tai dažnai susiję su turimų rezultatų perskaičiavimu. Projektavimo pabaigoje tenka paskubomis rengti technines specifikacijas bei medžiagų ir darbų žiniaraščius, kurių tikslumas, dirbant rankiniu būdu, ganėtinai abejotinas.

Norint pakeisti projektavimo laiko sąnaudų balansą ir sumažinti rutininių darbų apimtis, tokias kaip: atliekami skaičiavimai, brėžinių, schemų bei žiniaraščių rengimas, buvo nuspręsta ieškoti priemonių jas maksimaliai automatizuoti. Šiam tikslui įgyvendinti kompanija UAB “4D projektai” nusprendė ieškoti pažangaus projektavimo įrankio.

Apžvelgus rinkoje siūlomą programinę įrangą į akiratį iš karto pateko DDS-CAD Electrical, Magic CAD Electrical bei Autodesk Revit MEP. Susipažinus su visomis minėtomis programomis buvo pasirinktas DDS-CAD Electrical. Ši programinė įranga turi labiausiai išplėtotą projektavimo automatizavimo galimybių spektrą bei puikiai tenkina OpenBIM projektavimo galimybes.

Taip pat svarbus faktorius, kalbant apie DDS-CAD Electrical, yra šios programinės įrangos suderinimas su Relux ir Dialux programomis, kurios yra populiariausias įrankis atliekant patalpų apšvietimo skaičiavimus. Norint kuo greičiau įvaldyti naują įrankį be abejo buvo svarbus ir jos palaikymas, mokymai bei galimybe konsultuotis visais rūpimais klausimais, kuo puikiai pasirūpino komandos Intelligent BIM Solutions specialistai bei DDS-CAD konsultantai.

Inžinerinių sistemų projektavimas. Paslaugų kokybę lemia pažangūs įrankiai. DDS-CAD

Sprendimas pasiteisino praktikoje

Kompanija UAB “4D projektai” jau keleri metai projektuoja naudodami DDS-CAD Electrical programinę įrangą. Sprendimas automatizuoti rutininius darbus ir maksimaliai skirti laiko optimalių sprendimų paieškai pasiteisino. Projektams sugaištama tiek pat laiko, kaip ir projektuojant tradiciniu būdu, tačiau iš esmės pasikeitė laiko sąnaudų balansas.

Projekto pradžioje skyrus šiek tiek daugiau laiko ir pasirengus automatizuotų skaičiavimų sistemą darbui, projekto eigoje ieškant optimalių sprendimų bei derinant instaliaciją prie kitų sistemų šie darbai vykdomai automatizuotu būdu. Projektavimo metu visas dėmesys skiriamas būtent projekto sprendinių išdirbimui. Projekto pabaigoje užsakovui pateikiamas ženkliai aukštesnės kokybės projektas, praktiškai atitinkantis darbo projekto lygį, ir tikslūs kiekių žiniaraščiai.

Silpnų srovių tinklų projektavimo srityje DDS-CAD taip pat maloniai nustebino pasiūlydamas gausią tinklo elementų duomenų bazę bei spartesniu projektavimo procesu. Kaip ir elektros tinklų projektavime, projektuojant silpnų srovių tinklus, DDS-CAD programinė įranga atlieka kabelių žurnalų, medžiagų kiekių skaičiavimus bei automatiškai parengia suprojektuotų sistemų schemas.

Inžinerinių tinklų BIM projektavimo apimtys didėja

Pradėjus dirbti su DDS-CAD Electrical programine įranga po truputi pradėjo didėti ir BIM projektavimo užklausų. Bendroje atliktų darbų apimtyje BIM projektai sudarė apie 20 %. BIM aplinkoje teko projektuoti verslo centrą, gamybinius pastatus bei kitus objektus.

Svarbi detalė – daugelis BIM projektų buvo įgyvendinama ne sostinėje, o vakarų Lietuvos regione. Be abejo integruotuose BIM projektuose dar yra ko mokytis ir siekti darnesnio bendradarbiavimo su visa BIM projekto komanda.

BIM projektavimas – neišvengiama ateitis, kuriai ruošiamės jau dabar, naudojant pažangius projektavimo įrankius.

DDS-CAD Electrical

Programinė įranga skirta pastatų elektros sistemų projektavimui

Susiję straipsniai

85 Comments

Write a Comment