DDS-CAD_TOREN

Modernaus inžinerinių sistemų projektavimo Olandijoje pavyzdys

DDS-CAD yra orientuotas į inžinerines pastato sistemas, o tai mums ypač aktualu” – teigia Jesper Kruis, įmonės Beerepoot Installatietechniek inžinierius. Įmonė, atsakinga už modernaus daugiabučių namų komplekso Olandijoje elektros instaliaciją, projekto elektros sistemų projektavimui pasirinko DDS-CAD programinę įrangą.

TOREN daugiabučių namų kompleksas

Horne, Olandijoje, atokiau nuo visų didžiųjų infrastruktūros pastatų, statomas TOREN daugiabučių namų kompleksas. Kompleksą sudaro mažaaukštės statybos pastatai ir 20 aukštų bokštas su dvejomis mansardomis viršutiniame aukšte. Šiame naujame pastate bus 209 prabangūs, įvairaus ploto, nuo 70 iki 136 m2, butai. Jame taip pat bus požeminis automobilių garažas su 178 parkavimo vietomis, erdvia dviračių laikymo vieta bei sandėliavimo patalpomis gyventojams. Ant rūsio stogo bus įrengtas uždaras kiemas su sodu. Tikimasi, jog žemaaukščiai pastatai bus įrengti iki 2019 m vidurio, o bokšto statybos turėtų baigtis iki 2020 m.

Šio komplekso dizainą sukūrė GeO Architecten iš Šageno, Scholtens Bouw Wognum yra atsakingas už statybos darbus, o Beerepoot Installatietechniek – už elektros instaliaciją. Elektros dalies rangovas iš įmonės Zwaagdijk-Oost buvo įtrauktas į šį projektą nuo pat jo paruošimo etapo tam, kad galėtų apgalvoti visus elektros instaliacijos sprendimus. Beerepoot Installatietechniek inžinierius Jesper Kruis pasakoja: „Apgalvojame centrinį apšvietimą, atskirų erdvių apšvietimą, automobilių statymo aikštelių apšvietimą, avarinį apšvietimą, patekimo kontrolę, telefonspynes, gaisrinės signalizacijos sistemą ir elektromobilių įkrovimo stotelių infrastruktūrą. Mes taip pat rūpinamės elektros instaliacija kiekviename bute, pradedant skirstomosiomis spintomis ir baigiant elektros lizdais bei apšvietimo taškais, kurie išdėstomi pagal gyventojų poreikius.” Inžinierius teigia, jog ant TOREN stogo bus sumontuotos saulės baterijos, kurios turės patenkinti didžiąją elektros poreikio dalį: „Visam apšvietimui bus naudojama LED technologija, ir tai mums leis kuo labiau išpildyti kliento norą sukurti tvarų pastatą.”

DDS-CAD_TOREN1

BIM įgyvendinimas

Projektas vykdomas BIM aplinkoje. „Tai buvo kliento pageidavimas, – teigia Kruis, – Didžiausias šio metodo privalumas yra tai, jog susikirtimai nustatomi ir pašalinami ankstyvame projekto etape, o tai užtikrina sklandžius statybos procesus. Be to, BIM suteikia galimybę klientui pateikti vizualines įžvalgas apie pastatą ir inžinerinius pastato tinklus dar prieš pradedant jų įgyvendinimą.”

Visi elektros įrenginiai yra suprojektuoti Beerepoot Installatietechniek architekto modelyje. „Kiekvienam butui sukūrėme standartinius elektros sistemos modelius, vėliau jie bus keičiami pagal konkrečius gyventojų poreikius. Skirtingi modeliai IFC formatu yra pateikiami statinio rangovui, kuris kuruoja BIM procesus, patikrina visus modelius, atlieka susikirtimų patikrą ir seka pakeitimus. Iš BIM modelio generuojame 2D brėžinius statyboms bei PDF failus rangovams ir įvairiems pirkėjams.”

DDS-CAD_TOREN2

Pagrindinis dėmesys- pastato inžinerinėms sistemoms

TOREN daugiabučių kompleksas yra pirmasis projektas, kuriame Beerepoot Installatietechniek naudoja DDS-CAD programinę įrangą. „Praeityje dirbome su Revit, tačiau dėl patiriamų kaštų pradėjome ieškoti tinkamos alternatyvos,- pasakoja Kruis, -Taip atradome DDS-CAD, kuris mums atnešė daug naudos.”

Inžinierius pastebi, kad Revit labiau orientuojasi į statybų dalį, kai tuo tarpu DDS-CAD yra labiau orientuota į inžinerinius pastato tinklus: „Tai mums yra ypač aktualu. Naudodami DDS-CAD galime lengvai naudoti skirtingų jungiklių kombinacijas. O papildoma informacija – pavyzdžiui, kuriai elektros grandinei priskirta rozetė,- yra nuodugniai apsvarstoma. Be to, lengva pakeisti elektros grandinės priskyrimą, jeigu elektros instaliacijoje atliekami kokie nors pakeitimai. Projektavimo metu, ant sienų galime braižyti elektros laidų lovius sienose. Vėliau rangovas labai lengvai gali sugeneruoti jam reikalingus sienų pjūvio vaizdus iš BIM modelio tam, kad atitinkamose sienose galėtų sumontuoti reikiamus vamzdynus. Šios funkcijos, kaip ir begalė kitų, mus galutinai įtikino.”

 

DDS-CAD_TOREN3

Kad ir kaip bebūtų, jis taip pat pateikia nedidėlį pastebėjimą: „Naudojant Revit, Jūs galite keistis RVT failais tarpusavyje. Su DDS-CAD programa Jūs turite naudoti IFC failus, kurie vizualiai veikia ne taip gerai. Siekiant išvengti pakeitimų nepastebėjimo, gera komunikacija yra būtina keičiantis failais. Be to, IFC modeliai gali būti pakankamai dideli, o tai pareikalauja ir programinės įrangos pajėgumų. Šiose sferose dar yra vietos tobulėjimui.” Kaip bebūtų, Kruis yra labai pozityviai nusiteikęs, ypač dėl daugybės įvairių elementų bibliotekoje: „Mes plačiai naudojome daugelį šių elementų projektuodami TOREN. Taip pat patys sukūrėme kai kuriuos simbolius ir elementus. Tai padaryti būdavo itin sudėtinga Revit programinėje įrangoje.“

Pagalba ir palaikymas

Be kita ko, Kruis giria ir Data Design System pagalbos linijos specialistus, kurie padeda išspręsti atsiradusias problemas: „Įmonės teikiamas palaikymas – išskirtinis. Pagalbinis personalas yra greitai pasiekiamas, o sprendimai sparčiai randami beveik 90% klausimų. Kitais atvejais, DDS-CAD specialistai sunkiai dirba siekdami surasti reikiamus sprendimus, o mes visuomet esame tinkamai informuojami.”

Dar prieš TOREN projektą, Beerepoot Installatietechniek BIM projektuotojai baigė trijų dienų trukmės apmokymus. „O šio projekto pradžioje, produkto specialistas Gertjan Laurenssen padėjo mums sukurti BIM modelį, atitinkantį mūsų pageidavimus ir mūsų įmonės standartus. Tai mums pasirodė itin naudinga. Mes jau pradėjome keletą projektų, kuriems pasirinkome DDS-CAD programinę įrangą. Tiek 2D, tiek 3D projektams. Tikimės, jog per kelerius metus BIM taps statybų standartu. Kaip organizacija – esame tam visiškai pasiruošę.”

DDS-CAD-Intelligent-BIM-solutions-1

DDS-CAD Electrical

Programinė įranga skirta pastatų elektros sistemų projektavimui

Susiję straipsniai