Cadmatic_article_es

Naftos produktų tvarkymo ir perkrovimo terminalo projektavimui – „CADMATIC“ programinė įranga

„Polish Engineering and Services Company ES“ sudėtingam naftos produktų tvarkymo ir perkrovimo terminalo projektavimui pasirinko „CADMATIC“ programinę įrangą.

Sudėtinga projektavimo užduotis

„Polish Engineering and Services Company ES“ (toliau – ES įmonė) yra projektavimo ir konsultavimo biuras, teikiantis visapusiškas paslaugas naftos pramonės sektoriaus įmonėms: naftos perdirbimo gamykloms, chemijos ir naftos chemijos gamykloms bei naftos kompanijoms. Bendrovė taip pat išplėtė savo veiklos sritį ir pradėjo dirbti su maisto pramonės klientais.

2010 m. ES įmonė pasirašė sutartį dėl „Lotos SA“ naftos produktų tvarkymo ir perkrovimo terminalo „Marta Wisla“ projektavimo, pagal kurią atliko techninio projekto dalį. Pasak ES įmonės prezidento Janusz Kosarzyckio, projektavimo užduotis buvo labai sudėtinga, nes į ją buvo įtraukti 11 skirtingų produktų, tokių kaip asfaltas, ksilenas, bazinės alyvos ir „Naftowax“. Šią užduotį dar labiau apsunkino tai, kad Gdansko naftos perdirbimo gamykla užima didelį plotą, kurio skirtingose vietose saugomi įvairūs produktai, dėl to dujotiekio trasa neretai tęsiasi iki 1,5 km.

cadmatic_article_es_2Vamzdynas dengia beveik pusę perkrovimo gamyklos teritorijos

„Galima sakyti, kad naujai suprojektuotas vamzdynų tinklas apima beveik pusę gamyklos. Vamzdynai sueina vienoje vietoje, iš kurios „Marta Wisla“ produktai bus siunčiami klientams. Tokiame projekte, kaip šis, padidėjusi susikirtimų rizika. Dėl susikirtimų atsiradimo tektų atidėti statybą ir priversti projektuotojus ieškoti naujų sprendimų. Siekdami to išvengti, mes nusprendėme modeliuoti zonas, kuriose klojami vamzdžiai, naudodami 3D. Naudojant tokį 3D modelį, projektas gali būti patikrinamas virtualioje realybėje, taip iš anksto pašalinant bet kokias kliūtis ir optimizuojant vamzdynų maršrutus“, – aiškina J. Kosarzyckis.

Šiam tikslui pasiekti ES įmonė nusprendė naudoti „CADMATIC“ programinę įrangą. Prieš tai bendrovė buvo naudojusi „CADMATIC“ mažesniuose projektuose, pavyzdžiui, vamzdynams, skirtiems metilo esterio gamyklai įrengti, arba naftos produktų tvarkymui keliose skirtingose Lenkijos vietovėse. Susipažinę su „CADMATIC“, ES įmonės projektuotojai buvo pasirengę ją panaudoti sudėtingesniam perkrovimo terminalo projektui.

„Pirmoji užduotis buvo sumodeliuoti esamą infrastruktūrą bei įrenginius, tokius kaip keliai, viadukai, pervažos, siurblinės, talpyklų ūkiai ir kt. Tada atlikome esamų vamzdynų inventorizaciją. Sukūrę pagrindą, pradėjome projektuoti naujus vamzdynus ir įrenginius“, – tęsia J. Kosarzyckis.

Efektyvi projekto peržiūra su „CADMATIC“ „eBrowser“

„Lotus“ atstovai peržiūrėdavo, tikrino ir tvirtino atskiras projekto dalis naudodami „CADMATIC“ „eBrowser“ modelį.

„eBrowser“ įrankis leidžia stebėti ir tvirtinti siūlomus vamzdynų maršrutus, jų koregavimą bei projekto vykdymą. Kalbant apie projekto vykdymą čia turime omeny dokumentų parengimą. Naudojantis „CADMATIC“ programine įranga tai gana paprasta užduotis, nes lengva tiksliai parengti įvairius dokumentus: išdėstymo brėžinius, tipinius skerspjūvius, izometrinius brėžinius, taip pat labai svarbias darbų kiekių specifikacijas atskirai kiekvienai linijai ir visoms kartu. „eBrowser“ gerokai pagreitina projekto peržiūros procesą ir užbaigimo etapą. „CADMATIC“ atstovai mums padėjo įdiegti programą ir spręsti visas iškilusias problemas“, – sako J. Kosarzyckis.

CADMATIC

Efektyvios ir patogios 3D gamyklų projektavimo priemonės