Vebinaro įrašas: “Pastato šilumos nuostolių skaičiavimas naudojant DDS-CAD programą”

Vebinaro įrašas: „Pastato šilumos nuostolių skaičiavimas naudojant DDS-CAD programą“

Kviečiame žiūrėti vebinaro įrašą: „Pastato šilumos nuostolių skaičiavimas naudojant DDS-CAD programą“. Šiame pristatyme palyginsime šilumos nuostolių skaičiavimą naudojant DDS-CAD ir MS Excel programas.

Norėdami, kad būtų parinkta tinkama šildymo įranga, ir būtų patenkintas šilumos poreikis pastate, turime skirti nemažai laiko šilumos nuostolių pastatui apskaičiavimui.

Naudodami tokius mums įprastus įrankius, kaip MS Excel bei AutoCad programos, turime:

  • suvesti į paruoštą MS Excel lentelę patalpų plotus;
  • suvesti informaciją apie duris, langus, jų plotus;
  • gautus rezultatus (jei nereikia iš naujo kurtis šilumos nuostolių skaičiavimo formulių) suvesti į AutoCad programą.

Skaičiuojant tokiu būdu, gali būti praleidžiamas koks nors elementas. Taip pat pasitaiko, kad, suvedant galutinę informaciją į braižymo programą, kuri nors patalpa lieka be jokio žymėjimo. Be to, architektams pakeitus bet kuriuos išorinių elementų, tokių kaip langai ar durys, matmenis, projektuotojas turi iš naujo perskaičiuoti šilumos poreikius tai patalpai. Viskam reikia skirti tikrai pakankamai daug darbo laiko.

DDS-CAD programa pati skaičiuoja viso pastato šilumos nuostolius, skaičiavimai atliekami pagal EN 2831 standartą. Visas skaičiavimas, kaip ir pačios informacijos sukėlimas, užtrunka iki poros minučių. O architektui pakeitus patalpos plotą ar lango išmatavimus, tereikia atlikti perskaičiavimus, ir visa informaciją atsinaujina. Todėl dirbant DDS-CAD programa, nereikia gaišti daug brangaus laiko skaičiavimams ar jų koregavimams – lieka daugiau laiko pačiam projektavimui.

DDS-CAD Mechanical & Plumbing

Programine įranga skirta ŠVOK, vandentiekio bei nuotekų projektavimui.

Susiję straipsniai

232 Comments

Write a Comment