Kaip „Unger Steel Group“ pasinaudojo visais BIM privalumais

Kaip „Unger Steel Group“ pasinaudojo visais BIM privalumais

Kol didelė dalis plieno pramonės atstovų vis dar pilnai neįvertina BIM modelių potencialo, įmonių grupė „Unger Steel Group“ pagavo savo bangą su Tekla Structures. Nuo planavimo iki projektavimo, nuo pardavimų iki gamybos, visa modelio informacija naudojama įmonės darbo supaprastinimui, taip taupant brangų laiką ir pinigus.

Apie „Unger Steel Group“

Įmonių holdingas „Unger Steel Group“, įsikūrusi Austrijoje, yra pasaulinė statybų pramonės lyderė. Susidedanti iš trijų atskirų verslų padalinių – plieno, generalinės rangos ir nekilnojamojo turto – „Unger Steel Group“ kuria specialius įvairaus spektro paslaugų sprendimus statybų pramonei. „Unger Steel Group“ įmonei nėra per didelio ar per mažo projekto.

Jų projektų sąraše galima rasti ir paprastų statybos projektų gamybos cechams ir sudėtingų kompleksinių plieno konstrukcijų, tokių kaip Vienos centrinės geležinkelių stoties stogas. Dvi įmonės gamyklos, įsikūrusios Austrijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose, turi 70 tūkstančių tonų pajėgumus ir valdo viską nuo projektavimo iki surinkimo.

Apie „Unger Steel Group“

Sklandesnė darbo eiga visame pasaulyje

Turint daugiau nei 1200 darbuotojų daugiau nei dvidešimtyje šalių visame pasaulyje, sklandi darbo eiga yra būtina, norint saugiai ir efektyviai vykdyti projektus konkurencingoje plieno pramonės srityje.

„Norint konkuruoti su kompanijomis iš kitų šalių, turi tobulinti produkciją, tobulinti projektavimo skyrių ir pastoviai gerinti procesus, ypatingą dėmesį skiriant inovacijoms, – sako vykdantysis direktorius Matthias Ungar, – Mes nenorime adaptuoti savo procesų prie technologijų. Mums reikia, kad technologijos prisitaikytų prie mūsų procesų.“ Ir Tekla Structures geriausiai patenkina „Unger Steel Group“ įmonės poreikius.

Darbo veiklos struktūra: Tekla supaprastina kiekvieną etapą

Skirtingai nei dauguma konkurentų, „Unger Steel Group“ atskleidė naudojimosi Tekla Structures visu projekto gyvavimo ciklo metu privalumus. Įskaitant ne tik projektavimą, bet ir visų skyrių ir visas projekto fazes.

„Unger Steel Group“ visiškai supaprastina savo procesus: jie gerina komunikaciją tarp departamentų bei efektyvina bendradarbiavimą greitam ir tiksliam rezultatui gauti. „Pardavimams mes naudojame Tekla paruošdami gamybos koncepciją ir parodydami ją savo klientams. Tuomet projektas yra perduodamas plieno projektavimo skyriui ir galiausiai gamybai“, – sako Matthias Ungar. Visi susiję darbuotojai gali matyti modelį ir visą informaciją iš modelio, reikalingą savo procesams.

Kaip „Unger Steel Group“ pasinaudojo visais BIM privalumais

Pardavimai: modelis vertingesnis, nei tūkstantis žodžių

Tekla modeliai „Unger Steel Group“ įmonėje prasideda pardavimų skyriuje,“ – sako kokybės vadybininkas ir suvirinimo koordinatorius Erich Fladerer, kuris taip pat vadovauja Tekla vystymo komandai. Turint gamybos koncepciją, galima pademonstruoti potencialiems klientams, ko jie tiksliai gali tikėtis, taip pat parodyti savo patikimumą, reikalingą norint laimėti jau pateikus kainų pasiūlymus.
Iš šio apytikslio modelio ir jau egzistuojančių projektų, gaunama informacija naujiems skaičiavimams ir projektams, ir modelis gali būti perduodamas plieno projektavimo skyriui.

Projektavimas ir planavimas: keli projektuotojai, vienas modelis

„Unger Steel Group“ plieno projektavimo skyrius patiki Tekla Structures kurti tikslius modelius, kas padeda visam darbo eigos procesui. „Unger Steel Group“ daro daug daugiau, nei brėžinių ir modelių kūrimas, ir kiekvienas modelis turi būti veiksmingas, norint vėliau išvengti problemų, nes pagal juos ir montuojamos konstrukcijos.

Statinio analitikai gali bendradarbiauti su projektuotojais, siūlydami savo sprendimus galimai problematiškoms jungtims. Naudodami Teklasusikirtimų detektorius, projektuotojai gali aptikti ir pataisyti susikirtimus bei galimas klaidas jau projektavimo fazės metu, taip išvengiant brangiai kainuojančių taisymų jau aikštelėje gaminimo etape.

Ne tik problemos sprendžiamos dar prieš joms iš tikrųjų atsirandant, kai projektuotojai gali lengvai bendradarbiauti viename modelyje. Kadangi planavimo laikas yra ribotas, projektuotojai gali laisvai ir efektyviai dirbti kartu tam, kad kuo greičiau sukurtų tikslų ir konstruktyvų modelį. Tiesa ta, kad dauguma „Unger Steel Group“ projektų yra sukurti dirbant keliems projektuotojams vienu metu, taip taupant brangų laiką.

Gamyba: žvelgti plačiau norint geriausių rezultatų

Gamyba „Unger Steel Group“ įmonėje yra pilnai optimizuota. Jokia informacija neeikvojama veltui. Naudojant Tekla modelį, sukuriami gamybos brėžiniai, IFC informacija vamzdžių pjaustymo mašinoms, CNC informacija pavyzdžių parinkimui, suvirinimui, padengimui, pjaustymui ir kt. Naudodamas modelį projektavimo skyrius sukuria pakrovimo tvarkaraščius ir palaiko visą sklandžią darbo eigą. Kai gamyba dūzgia nuo daugiau nei 40 vienu metų vykdomų projektų, kiekvienos detalės pristatymas tinkamu laiku būna lemiamas.
Norėdami užtikrinti optimalų efektyvumą, „Unger Steel Group“ įdiegė Tekla stotis detaliai modelių peržiūrai gamybos cechuose. Komandos gali pasiekti modelius ir jų informaciją tiesiog gamybos vietoje, taip greitai išspręsdami surinkimo klausimus. Tai taip pat labiau motyvuoja gamybos darbuotojus, nes leidžia jiems pamatyti platesnį vaizdą, ne tik vieną jų gaminamą surinkimo detalę.

Montavimo fazė: apibrėžti struktūrą

Kai projektas pasiekia surinkimo fazę, organizacijos ir informacijos sklandumas tampa dar reikšmingesnis. „Unger Steel Group“ naudoja Tekla Structures ir papildomas programas, pradedant modeliavimu, norėdami išlaikyti proceso pagrindinę struktūrą. Jie planuoja pristatymą naudodami modeliavimą, bemaž kraunant sunkias ir sudėtingas dalis į sunkvežimius. Taip viskas atvyksta į aikštelę produktyviai ir laiku. Net krano naudojimas vietoje yra paruoštas iš anksto. Modeliavimas padeda planuoti vietą, optimalaus pakrovimo galimybes ir nuotolius.

Kai surinkimo fazė pradedama, galima bet kada pasiekti modelį. Naudojant Tekla, galima ne tik palyginti tikras konstrukcijas su modeliu, bet pasiekti ir brėžinius bei reikiamus informacijos sąrašus. Tai, kad gali pasiekti modelio dokumentus surinkimo etape, palengvina optimizuoti aikštelės procesus, taupant laiką, pinigus ir išvengiant galvos skausmo.

Lazeriniam skanavimui naudojama „Trimble Total Stations“ programa. Aikštelės duomenys gali būti siunčiami tiesiogiai į modelį ir sulyginami su modelio duomenimis. Šie duomenys leidžia įmonės profesionalams matyti ir teorinę, ir praktinę dalis, o į daugelį nuokrypių turi būti atsižvelgta jau projektavimo, gamybos ir montavimo fazėse.

Kaip „Unger Steel Group“ pasinaudojo visais BIM privalumais

Daugiau BIM privalumų

„Unger Steel Group“ naudojasi Tekla Structures kiekviename projekto etape, bet jie taip pat papildo Tekla Structurespriedais, programomis ir programinės įrangos sprendimais. Tai leidžia perkelti BIM darbo eigą į kitą lygą, pasiekiant optimizacijos lygį, kuris tiesiog pribloškiantis.

Tekla programinė įranga ir Trimble Total Station yra ramsčiai gamybos, montavimo, planavimo metu, o Tekla BIMsight yra naudojama kiekviename įmanomame skyriuje. „Unger Steel Group“ sujungia Tekla modelį su jų ERP (išteklių valdymo) sistema ir naudoja duomenis valdant medžiagų sąskaitas, pervežimus, tvarkaraščius ir kt., taip gerindama visą kruopštų procesą.

Galimybė įtraukti Tekla Structures ir Trimble sprendimus kiekvienoje fazėje ir procese yra vieningos darbo eigos organizavimo pagrindas, kuris didina produktyvumą viso projekto metu.

Technologijų pritaikymas: tikslus suderinimas tobulam pritaikymui

Pritaikymas vaidina svarbų vaidmenį „Unger Steel Group“ įmonės BIM darbo eigai. Jų Teklavystymo komanda tiria naujas versijas ieškodami naudingiausių funkcijų ir tų funkcijų moko savo plieno projektavimo skyrių. Taip pat norėdami sumažinti sugadintų duomenų ir medžiagų kiekius, jie ieško geriausių parametrų tarpusavio ryšiui ir komunikacijos funkcionavimui.

Taip ne tik suderinamos procedūros ir randami nauji sprendimai iškylančioms problemoms, bet taip pat leidžia gamybai sutaupyti laiko ir pinigų.

Kaip „Unger Steel Group“ Tekla vystymo komanda atranda funkciją, kuri jiems padėtų, jie susisiekia su Tekla su prašymu pridėti funkciją naujoje versijoje. “Į daugelį prašymų, kuriuos pateikėme dėl programinės įrangos sistemų, buvo sėkmingai atsižvelgta ir pritaikyta naujosiose Tekla versijose”, – sako Bernd Mühl, plieno skyriaus vadovas.

Dešimtmečiais lenkia kitus

„Unger Steel Group“ rado tinkamą partnerį Tekla Structures, kuris padeda jų procesui visu darbo eigos metu. Išplėsdami programos naudojimą už projektavimo ribų ir pritaikydami ją visose fazėse ir skyriuose, „Unger Steel Group“ sėkmingai sustygavo BIM darbo eigą, pilnai optimizuodama ir išnaudodama tokius privalumus, kaip sumažėję kaštai, darbo greitis ir produktyvumas, pagerėjusi komunikacija ir informacijos srautų valdymas bei automatizavimo procesai.

Turėdami dešimtmečių BIM patirtį, Unger yra tikra žvaigždė, kai kalbama apie optimizaciją. Kaip Bernd Mühl sako: „Pastato Informacinis Modeliavimas yra ateitis“.

Sprendimai plieninių konstrukcijų gamybai

Integruotas sąmatų rengimas, modeliavimas, gamyba ir statyba

Susiję straipsniai

76 Comments

Write a Comment