Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą

Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą

Susipažinkite su įmonių holdingu „UPB“, visada į ateitį žvelgiančia kompanija, kuri veikia inžinerijos, gamybos ir statybų srityse. Sėkminga pirmaujanti Latvijos pramonės įmonių grupė turi 25 metus patirties vietinėje ir eksporto rinkose.

Arturs Neiburgs yra tyrimo ir plėtros vadovas inžinerijos departamente. Jis atsakingas už tyrimą ir plėtrą, projektavimo programinės įrangos vystymą, akademinį bendradarbiavimą ir naujus produktus. Iš savo patirties Arturs žino, kad kai programinė įranga yra tinkama ir sklandžiai funkcionuoja, naudotojams automatiškai atsiranda laiko ir galimybių vystyti savo darbo procesus. Kai procesai yra apdairiai suplanuoti –taupomas laikas. Tokie sėkmingi procesai didina „UPB“ produktyvumą kiekvienais metais.

BIM padeda įgyvendinti projektus ir laimėti konkursuose

„UPB“ daugiausiai projektuoja laikančiąsias pastatų konstrukcijas. Jie taip pat užsiima dekoratyviniais elementais, projektuoja daugelį surenkamų gelžbetonio elementų, projektuoja bei gamina surenkamas gelžbetonio ir plienines konstrukcijas.

„Ruošdami pasiūlymą konkursui, naudojame Tekla programinės įrangos modelius medžiagų sąrašui gauti ir, be abejo, paruošti prezentacijas klientams, – pasakoja Arturs Neiburgs. – Mūsų pardavimų departamentas naudoja 3D modelius ankstyvosiose fazėse. Jie projektuoja pastatų geometriją, gali gauti visus elementų kiekius, todėl paskaičiuotos kainos yra daug tikslesnės.

Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą. Tekla modeliai

Aišku, yra ir kitas privalumas: randame geriausius sprendimus klientui labai ankstyvoje projekto stadijoje. Pardavimų personalas ieško geriausių sprendimų bendradarbiaudamas su mūsų inžinerijos departamentu, taigi 3D modeliai yra esminiai šiame projekto etape.“

Kai projektas jau parduotas, „UPB“ pradeda projektavimo procesą kartu su gamybos ir surinkimo komandomis. Keli skyriai vykdo detalizavimo procesą. Surenkami gamybos ir statybų duomenys, sukuriami brėžiniai. Į dokumentaciją įtraukiami studijos brėžiniai, bendri suderinti brėžiniai, dalis informacijos failų automatizuotoms mašinoms, projekto dokumentai su darbo aprašymais ir kokybės patikrinimais. „Mes taip pat sukūrėme savo charakteristikas modelio projektavimo proceso stebėjimui,“- sako Arturs Neiburgs.

Kai projektavimo ir detalizavimo projektas baigtas, arba beveik baigtas, pradedama gamyba, pristatymas ir konstrukcinių elementų surinkimams. Modelių informacija yra būtina medžiagų užsakymui, modelis naudojamas planuojant gamybos tvarkaraščius ir optimizuojant visą veiklą.

Lankstumas bendradarbiavime ir komunikacijoje

Tekla model sharing (dalijimasis modeliu) leidžia Tekla Structures projekto komandai dirbti efektyviai, nepaisant, kur ji yra. Tai leidžia patikimai išsaugoti informaciją, ji perduodama koduota: modelio duomenys yra saugomi kiekvieno komandos nario kompiuteryje ir po paskutinių pakeitimų sinchronizuojami per Tekla model sharing, paremtą debesies kompiuterija. Vartotojai pasiekia servisą tiesiogiai iš Tekla Structures, taigi nereikia jokių papildomų parsisiuntimų.

„Mums tikrai naudingas Model Sharing naudojant užsakomąsias projektavimo paslaugas arba kai reikia dirbti kartu iš skirtingų įmonės filialų skirtingose šalyse,“- sako Arturs Neiburgs.

Naudojant Tekla Model Sharing, skirtingos komandos gali dirbti tame pačiame modelyje, bet jos niekada viena kitai nekliudys. „Daugumoje mūsų projektų skirtingi etapai yra projektuojami tuo pačiu metu. Su Tekla Model Sharing aš galiu daryti tą pačią numeraciją savo kompiuteryje, kol kiti taip pat gali numeruoti, generuoti brėžinius ir t.t.,“ – pasakoja Arturs Neiburgs.

Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą. Tekla sharing model

„Kitas praktinis „UPB“ laiko taupymo pavyzdys yra Model Sharing paketai, nes jie veikia kaip atsarginės projekto kopijos, – sako Arturs Neiburgs – projektuotojai taip pat mėgsta gauti pakeitimų ataskaitą prieš parsisiunčiant naują paketą naujam modeliui.“
„Ir galima įtraukti kiek tik reikia žmonių norint pagreitinti projektavimo procesą, – teigia pašnekovas, – su Tekla Model Sharing mes dabar daug lankstesni. Mes galime susidoroti su daug daugiau informacijos, kuri suteikia mums kur kas daugiau galimybių.“

Daugiau jokių erzinančių vėlavimų

Tekla Model Sharing privalumai didėja augant projekto dydžiui. Nors labai patogu naudoti Tekla Model Sharing projektuose, kuriuose dirba nuo 5 iki 7 inžinierių, tačiau dideliuose projektuose privalumai tampa milžiniški.

„Darbo dienos pabaigoje, 15 inžinierių gali būti prisijungę saugodami savo darbą projekte. Ir kai padarai ir užsaugoji keletą skubių pakeitimų, kol kažkas kitas daro numeraciją, Model Sharing nekyla jokiu konfliktų,“ – tęsia Arturs Neiburgs.

„UPB“ šie privalumai yra labai svarbūs, ypač kuomet Latvijos ofisas dirba kartu su Baltarusijos ofisu šimtų kilometrų atstumu. Tekla Model Sharing padarė šį artimą bendradarbiavimą daug greitesniu ir efektyvesniu. Projektuotojams ir inžinieriams jau nebereikia vargintis interneto kokybe, nes tik pakeitimai yra sinchronizuojami, ne visas modelis, o tai leidžia dalintis greičiau. Tekla Model Sharing yra vienintelė dalijimosi technologija, kuri leidžia dirbti be interneto prieigos.

„UPB“ sugebėjo didinti produktyvumą su Tekla Model Sharing, nes tai leidžia pastoviai vienalaikiai dirbti su Tekla Structure modeliu. „Yra pastebimai sutaupoma laiko, nes saugojimas, brėžinių kūrimas ir numeracija neįtakoja kitų vartotojų, taigi jie gali dirbti efektyviau“ – aiškina Nieburgs. Išrašymo ir pasirašymo procesai taip pat efektyvesni.

Efektyvūs įrankiai – efektyvus verslas

„Tekla Model Sharing leidžia mums efektyviai išnaudoti mūsų inžinerijos išteklius. Mūsų inžinieriai dabar gali susikoncentruoti į savo pagrindines pareigas ir negaišti laiko mažiau vertingiems procesams. Mes surandame geriausius sprendimus savo klientams labai ankstyvoje projekto stadijoje, – teigia Arturs Neiburgs – ir vienas aiškus dalykas yra tas, kad programinė įranga leidžia mums didinti savo efektyvumą kiekvienais metais.“

„Gauname daug naudos paskirstydami projekto darbo krūvį, ir vienam skyriui padedant kitam. Skirtingos produktų grupės (surenkamos gelžbetonio konstrukcijos, betonas, plienas, fasadinės stiklo konstrukcijos) yra susiejamos tarpusavyje, pradedant pasiūlymo ruošimo etapu ir baigiant montavimu. Tai leidžia mums daug greičiau keistis informacija ir todėl galime parengti geresnius sprendimus savo klientams. Galime vykdyti projektus daug efektyviau naudojant mažiau laiko,“

„Mes jau naudojame Tekla modelius visiems savo projektams. Dabar mes planuojame didinti modelio panaudojimą surinkimo etape.“ – dalijosi ateities planais Arturs.

Betono, plieno ir fasadinės stiklo konstrukcijos: „UPB“ stabiliai auga ir kiekvienais metais didina savo produktyvumą. Biuras

Apie „UPB“

Holdinas „UPB“ apima daugiau nei 40 profesionalių įmonių, kurias jungia savarankiškai dirbančios grupės. Filialuose Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Islandijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje dirba daugiau nei 1300 darbuotojų.

BIM gelžbetoninių konstrukcijų gamybai

Integruotas sąmatų rengimas, modeliavimas, gamyba ir statyba

Susiję straipsniai

Ne tik efektyvumas, bet ir naujos verslo galimybės. Inrterviu su Robertu Padleckiu (Inhus Group)

Ne tik efektyvumas, bet ir naujos verslo galimybės. Interviu su Robertu Padleckiu, Inhus Engineering

BIM technologija, arba skaitmeninis projektavimas, yra vienas iš pastarųjų metų statybų sektoriaus diskusijų objektų: nuo 2016 …

81 Comments

Write a Comment