5D BIM costs

Efektyvus statybos projekto planavimas: 5D BIM

5D BIM – tai 4D BIM (statybos grafikai) + projekto įgyvendinimo biudžetas. Trumpai tariant, tai yra 4D BIM su atitinkamai priskirta finansine sąnaudų informacija. Ši technologija suteikia galimybę sudaryti planuojamą projekto įgyvendinimo biudžetą, sekti jo pokyčius statybos metu, analizuoti išteklių poreikį.

Kokią naudą gali suteikti specializuoti 5D BIM įrankiai, pvz. „Bexel Manager“?

1. Planavimas.

Įrankiai leidžia planuoti bei įvertinti finansinių ir žmogiškųjų išteklių poreikį. Kaip ir 4D BIM, tai suteikia galimybę analizuoti projekto įgyvendinimo finansinius išteklius, t.y. planuoti ir simuliuoti projekto sąnaudų poreikį pagal skirtingus informacinius parametrus. Tai ypač svarbu siekiant pasirinkti optimalų projekto įgyvendinimo scenarijų.

2. Situacijos vertinimas.

Skaičiavimai gali būti atliekami pritaikant įvairius scenarijus, t.y. neapsiribojama tik vienetinio įkainio parametru. Programose „Bexel Manager“ ir „VICO Office“ esantis platus formulyno pasirinkimas leidžia vertinti sąnaudas pagal nestandartinį procesų pobūdį, medžiagiškumus, vietos sąlygas, netipines veiklos sąnaudas. Be abejo, standartiškai remiamasi įmonės praktika ir vyraujančiomis tendencijomis. Taip siekiama geriausio rezultato planuojant ir įgyvendinant projektą.

3. Korekcijos.

Didžiausias privalumas- informacinė sąsaja su 3D modeliu. Tai leidžia išvengti rankinio darbo keičiantis projektiniams sprendiniams ar konkretiems elementams. Atlikus projekto korekcijas, finansinė projekto informacija automatiškai atsinaujina – taip galima lyginti skirtingus variantus bei jų įtaką viso projekto įgyvendinimo biudžetui bei priimti tinkamiausius sprendimus.

4. Duomenų bazė.

Ypatinga nauda tiksliam projekto sąnaudų vertinimui. Įsivaizduokite, jei ruošdami biudžetą, turėtumėte galimybę vadovautis įgyvendintų projektų istorija, nuolat atnaujinama pirkimų skyriaus duomenų baze ar net gamybos sektoriaus įmonių įkainiais. Visa tai – vienoje aplinkoje.
Praktikoje yra sprendinių, kai ypatingai didelio masto projektų įgyvendinimui vertinti buvo naudojami tokie parametrai, kaip naftos kainos pokyčio įtaka metalo kainai.

5. Vizualizacija.

Ši funkcija yra nepakeičiamas įrankis projekto valdyme. Bet kuriuo metu galima stebėti faktinius sąnaudų nuokrypius nuo planuotų, žmogiškųjų išteklių poreikio grafikus, pajamų ir sąnaudų balansus bei visą kitą aktualią informaciją.


Tinkamas ir kruopštus planavimas visada atsiperka. Integruotas BIM projektavimo ir statybos procesas bei 5D BIM gali padėti optimizuoti procesus, mažinti rizikas ir valdyti sąnaudas.

Daugiau apie 4D bei 5D technologijas bei BIM panaudojimą statyboje galite išgirsti konferencijos „BIM Forum: Statybų diena“ video įrašuose- tarptautine praktika ir patirtimi dalinosi užsienio pranešėjai.

BIM Forum 2019: Statybų diena

Konferencija apie BIM panaudojimą statyboje

Susiję straipsniai