„Patikima programinė įranga yra įrankis, kuris padeda pasiekti tikslą“, – teigia Lukas Rimkus, UAB „Merko statyba“ BIM vadovas. Jis dalijasi savo patirtimi, kaip BIM metodika ir „Solibri“ programinė įranga padeda užtikrinti kokybę, sumažinti veiklos rizikas, taupyti išteklius bei užkirsti kelią klaidoms. Tai ypač svarbu tokiuose projektuose, kaip Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
BIM padeda siekiant aukščiausių standartų
UAB „Merko Statyba“ – didžiausios Baltijos šalių statybos įmonių grupės AS Merko Ehitus narė, tad visose jos veiklos srityse taikomi aukščiausi kokybės standartai. Pasak Luko, Merko grupei BIM yra vienas iš kertinių statybos projektų valdymo kokybės priemonių, mažinanti veiklos riziką ir taupanti išteklius: „Investuoti pinigai ir pradžioje skirtas laikas per statinio gyvavimo ciklą atsiperka su kaupu. Šiuos privalumus nuolat tenka akcentuoti bendraujant su statybų rinkos dalyviais, projektuotojais, investuotojais bei užsakovais.“
Todėl pagrindiniai įmonės tikslai, susiję su BIM, – kokybiškai valdyti statybos projektus, bendradarbiauti su kitais statybų sektoriaus dalyviais ir efektyvinti veiklą BIM aplinkoje.
„Kadangi BIM taikymas dar yra naujovė, jis keičia ir kitas kasdienes veiklas: komunikaciją, bendradarbiavimą, naudojamas programas, net pareigybes. Džiaugiuosi, kad galiu taikyti BIM metodologiją įmonės veikloje ir taip padėti geriau organizuoti darbus, valdyti projektus.“- pasakoja BIM vadovas.
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato projektas
Vienas iš „Merko Statyba“ projektų – Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Kaune bus pastatyti ir įrengti nauji Kauno apskrities policijos komisariato pastatai bei kita infrastruktūra. Šiuolaikiškas, pritaikytas patogiam pareigūnų darbui pastatas bus A++ energinės naudingumo klasės, t.y. beveik visa pastato eksploatacijai reikalinga energija bus gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių ir tai bus vienas pirmųjų tokių pastatų Lietuvoje.
„Tai yra viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės projektas, kurio projektavimas ir statyba užtrunka 3 metus, o pastato eksploatacija – dar 12 metų. Visi šie aspektai pabrėžia projekto kokybės valdymo svarbą, kur neatsiejama dalis yra BIM,“- apie projektą pasakoja Lukas Rimkus.
Solibri– aukštos kokybės įrankis kokybės kontrolei
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato projekte Lukas Rimkus atlieka BIM koordinatoriaus ir projektavimo koordinatoriaus funkcijas: prižiūri modelių kokybę pagal projekto BIM įgyvendinimo planą bei iš jų gaunamus brėžinius ir modelius papildančią dokumentaciją, reikalingą sklandžiam projekto vykdymui.
„Merko Statyba“ komanda programinę įrangą „Solibri“ naudojo nuo pat projekto pradžios: koordinuojant projektuotojų darbą, perduodant duomenis statybų komandai ir bus pasitelkta prižiūrint pastatą.
BIM koordinatorius vardina „Solibri“ privalumus: „Paprasta vartotojo sąsaja, greitas programos veikimas ir didžiulis funkcionalumas leidžia vis didesniam ratui vartotojų įsisavinti Solibri ir jį pritaikyti kasdienėje veikloje. Praktiškai nereikia įsijungti kitų programų kasdieninėms užduotims atlikti. Net elektroninis paštas lieka antraeilis dalykas, nes visą komunikaciją su komanda galima sėkmingai atlikti Solibri „Communication“ skiltyje.
Prieš naudojant Solibri, siekiant panašaus rezultato, reikėdavo bent kelių skirtingų programų modelių peržiūrai, modelių apjungimui, susikirtimų patikrai, kiekių ištraukimui. Kiekviena papildoma programa reikalauja tam tikro laiko ir įdirbio, kad galėtum sėkmingai ja atlikti užduotis. O jei viena programa atstoja kelias – tai jau darbo efektyvinimas.“
Viena mėgstamiausių Luko funkcijų „Solibri“ programinėje įrangoje yra prezentacijų sinchronizavimas serveryje: „Tikiu, kad tai sutaupo daug visos komandos laiko bei užtikrina užduočių valdymą, būtiną norint pasiekti užsibrėžtus tikslus ir turėti kokybiškus rezultatus. Ateityje planuoju naudoti kuo daugiau patikros taisyklių, taip įgalinant kompiuterius atlikti darbus, dažnai sunkiai įsivaizduojamus be žmogaus įsikišimo. Viskas dėl geresnės kokybės ir efektyvesnio darbo.“
„Kokybiškas projektas – tai suvaldytas projektas. Siekiant geriausio rezultato, valdyti reikia viską: projektuotojus, rangovus, dokumentaciją, informaciją, laiką, pinigus. Naujai atsirandantys metodai keičia nuo seno nusistovėjusius procesus, technologijos leidžia minimalizuoti rizikas dar prieš pradedant statybos darbus ir efektyviai juos valdyti eigoje. Patikima programinė įranga padeda siekti tikslų“, – reziumuoja Lukas Rimkus.
Apie modelio bei informacijos kokybės užtikrinimą, kontrolę, komunikaciją bei kitus procesus, reikalingus sėkmingam statybos grafikų (4D) ir projekto įgyvendinimo biudžeto (5D) organizavimui- vebinarų ciklas projektų vadovams „Skaitmeninė informacija statybų planavimui ir biudžeto kontrolei“!