Projektavimo procesų optimizavimas Įmonėje “Elematus”

Esamų procesų optimizavimas leidžia padidinti įmonės veiklos efektyvumą bei sukurti didesnę pridėtinę vertę. “Elematus” konstruktorius Ernestas Dirgėla dalinasi patirtimi apie įmonės projektavimo procesų automatizavimo ir produktyvumo sprendimus.

Nestandartinės formos gaminių projektavimas ir gamyba

UAB “Elematus” specializuojasi surenkamų gelžbetoninių laiptų gamyboje. Siaura ir sudėtinga specializacija padeda konkuruoti ir vystyti verslą, o daugiausia įmonės klientų -statybos įmonių- yra Švedijoje. Pagrindiniai įmonės tikslai: būti patikimu statybos partneriu, pristatyti laiku ir kokybiškus gaminius.

Ernestas Dirgėla pasakoja apie projektavimo ir gamybos procesus įmonėje: “Gavus architektūrinius brėžinius, dabar dažniau IFC failą, modeliuojam, armuojam ir darom gamybinius brėžinius. Tuomet brėžinys yra siunčiamas gamybai, daromi klojiniai, dedama armatūra, atliekami betonavimo darbai.”

Nestandartinės formos gaminiai turi savų iššūkių- viskas kaskart daroma iš naujo. Netipinių klojinių gamyba sudėtinga ir reikalauja daug rankinio darbo, todėl reikia patyrusių ir žinių turinčių meistrų klojiniams pjauti bei surinkti.

Tačiau, pasak Ernesto, daugiausiai laiko atimanti dalis, arba butelio kakliukas, yra projektavimas: geometrijos, armatūros stripų generavimas ir brėžinio gamybai suformavimas.

Rutininių darbų automatizavimas

Todėl išanalizavus įmonės procesus ir problematiką, buvo nuspręsta automatizuoti rutininius, daugiausiai konstruktoriaus laiko užimančius projektavimo procesus.

Naudojant algoritminio medeliavimo įskiepį, visas konstruktoriaus darbo laikas sumažėjo 50 procentų, o modeliavimo ir armavimo laikas sumažėjo 80% (arba 5 kartus).

“Sumodeliuoti, suarmuoti ir išleisti sraigtinių laiptų gamybinį brėžinį užimdavo aštuonias valandas. Įdiegus įrankius, modeliavimas ir armavimas dabar trunka iki valandos (anksčiau reikėdavo 4-5 valandų). Dar porą valandų užtrunka įdėtinės detalės, kilpos, tarpinės ir gamybinis brėžinys. Viskas pagreitėjo daugiau nei dvigubai, sutaupome pusę darbo laiko.”- pasakoja Ernestas Dirgėla.

Projektavimo automatizavimo sprendimai ne tik palengvina konstruktoriaus darbą, bet leidžia greičiau modeliuoti ir projektuoti konstrukcijas. Tai padeda įvykdyti daugiau projektų.

Įmonės planuose- ir kitų procesų tobulinimas: “Matome realią naudą, todėl planuojame įdiegti daugiau įrankų, padedančių racionaliau išnaudoti darbo laiką. Labai gerai, kad kažkas iš šalies gali padaryti analizę ir nustatyti automatizacijos galimybes.”

Pažangūs projektavimo sprendimai

Intelligent BIM Solutions konsultantai atliko UAB “Elematus” projektavimo procesų analizę, sukūrė bei padėjo įdiegti reikiamus optimizavimo įrankius.

Rutininių projektavimo procesų automatizacija ir nereikalingų veiksmų eliminavimas leidžia didinti produktyvumą ir įmonės veiklos efektyvumą.

Projektavimo procesų optimizavimas ir automatizacija