Daugiau nei tris dešimtmečius Kopenhagoje įsikūrusi „Danielsen“ įmonė- viena BIM pradininkų Šiaurės regione.
„Danielsen“ 1987 m. įkūrė Kasper Danielsen, o šiandien Stokholmo biure ir įmonės suprojektuotoje būstinėje Kopenhagoje dirba daugiau nei 70 darbuotojų. „Danielsen Architecture“ (1987 m.) kuria funkcionalistinę architektūrą, „Danielsen Space Planning“ (2001 m.) konsultuoja įmones interjero ir dizaino klausimais, o „Danielsen Urban Landscape“ (2015 m.) kuria ir formuoja kraštovaizdžio architektūrą.
Naujasis šiaurietiškas funkcionalizmas
Steigėjas ir generalinis direktorius Kasper Danielsena pasakoja, kodėl subūrė tris įmones po „Danielsen“ vardu: „Architektūra yra daugiau nei pastatai. Manome, kad gera architektūra yra funkcionali, atsižvelgianti į situaciją, o tai apima pastatus, vidaus erdves ir aplinką”.
Kasper Danielsen pripažįsta, kad daniškas paveldas įtakoja unikalų „Danielsen“ požiūrį į visus jų projektus: „Mūsų darbas neatsiejamas nuo naujojo šiaurietiško funkcionalizmo ir idėjos, kad architektūra yra kuriama iš vidaus“.
Išsami kiekvieno projekto analizė, pagarbus bendradarbiavimas su rangovais, klientais bei vartotojais yra neišvengiama tvarios ir pridėtinę vertę turinčios architektūros dalis.
Šiaurė iš prigimties: „Myrholm“ apartamentai
„Myrholm“ projektas- šiuolaikiškas kanalų kvartalas buvusiame pramoniniame Kopenhagos uosto rajone Enghave Brygge.
„Danielsen Architecture“ kuriamas klasikinis Kopenhagos kvartalas yra įkvėptas naujojo Šiaurės šalių dizaino. Remiantis naujojo šiaurietiško funkcionalizmo idėja, pastatai kuriami prioritetą teikiant funkcionalumui ir patogumui.
„Myrholm“ apartamentų modernūs fasadai pagaminti iš lengvų, bet patvarių medžiagų. Unikali langų konstrukcija su dideliais langais nuo grindų iki lubų užtikrina maksimalų natūralios šviesos kiekį. Kiekvienas butas turi savo balkoną arba stogo terasą, iš kurios atsiveria įspūdingi buvusio uosto rajono ir kanalų vaizdai. Žaliosios zonos ir takai leidžia gyventojams mėgautis krantine.
„Mes gyvename ir dirbame šiaurėje, todėl mūsų šiaurietiškasis kontekstas mus lydi ir projektuojant. Augalai, kuriuos sodiname, medžiagos, iš kurių statome, bei erdvės, kurias kuriame, yra šiaurietiškos iš prigimties. Viskas, ką mes darome, parodo mūsų šiaurietišką mąstyseną. Naujasis šiaurietiškas funkcionalizmas taip pat reiškia, kad funkcionalumas yra mūsų projektų pagrindas, visuose mūsų projektavimo procesuose vartotojai yra pagrindiniai veikėjai. Tai ir yra projekto kokybė”- todėl Kasper Danielsen nuomone, „Myrholm“ yra geras naujojo šiaurietiško funkcionalizmo pavyzdys.
„Solibri“ – užtikrinta kokybė ir ramus nakties miegas
Atviras ir dialogu paremtas požiūris reiškia, kad kiekvienas projektas vykdomas kartu su daugeliu suinteresuotų šalių. Todėl kiekvieno projekto svarbiausiu klausimu tampa kokybės užtikrinimas, klaidų kontrolė ir bendradarbiavimas. Tokiame dideliame gyvenamųjų namų projekte kaip „Myrholm“, ypač svarbu išvengti nemalonių staigmenų statybvietėje.
Esant dideliems, sudėtingiems projektams ir atsižvelgiant į šiuolaikinio pastato reikalavimus, svarbu turėti tinkamas technologijas ir procesus, kurie užtikrintų, kad visos šalys siektų bendro tikslo nuo tada, kai apsikeičiama pirmaisiais 3D modeliais, iki tada, kai rangovai palieka statybvietę.
„Danielsen“ nuo pat pirmojo savo projekto 1987 m. naudoja ARCHICAD, ir vėliau BIM darbo eigoje pradėjo naudoti „Solibiri“ programinę įrangą.
„Atsižvelgdamas į konkrečius kokybės užtikrinimo ir susikirtimų nustatymo reikalavimus, „Solibri Model Checker“ buvo akivaizdus pasirinkimas.” – pasakoja „Danielsen Architecture“ architektas Nadeen El Erkessousi.
Nadeen El Erkessousi pabrėžia, kad naudojant „Solibri“ būna mažiau problemų statybų metu, o tai akivaizdžiai turi teigiamą poveikį visam statybų biudžetui.