Konstrukcijų projektavimas

Konstrukcijų projektavimo įmonių vadovai nuolat ieško būdų, kaip galėtų padidinti savo veiklos efektyvumą, įgyti konkurencinių pranašumų bei užtikrinti konstrukcijų projektavimo kokybę. Konstrukcijų projektavimui reikalinga bendra platforma, kurioje  konstruktoriai galėtų bendradarbiauti modeliuojant pastato konstrukcijas.

Pasirinktas konstrukcijų modeliavimo įrankis turi užtikrinti galimybę parengto projekto duomenis naudoti gamybos ir statybos etapuose.

Vykdant optimalių konstrukcinių sprendimų paiešką, konstruktoriai neapsieis be baigtinių elementų analizės programų. Bendro darbo efektyvumui svarbi visų programų integralaus darbo galimybė.

Sprendimai Lietuvos konstruktoriams

Svarbus žingsnis – pasirinkti konstrukcijų modeliavimo įrankį, užtikrinantį plačias bendradarbiavimo galimybes su projektavimo, statybos ir gamybos įmonėmis. Neginčijamu šios srities lyderiu vidurio bei šiaurės Europoje be abejo yra Tekla Structures.

Naudodami šį įrankį jau daugelis Lietuvos konstruktorių puikiai integravosi į Skandinavijos konstrukcijų projektavimo rinką bei sėkmingai įgyvendina BIM projektus, bendradarbiaudami su kitais projektų dalyviais. Lietuvos konstruktorių darbai puošia ir Tekla BIM Awards konkursus.

Ne ką mažiau svarbus yra ir baigtinių elementų analizės programų pasirinkimas. Optimalių konstrukcijų paieškai būtini specializuoti įrankiai, leidžiantys greitai reaguoti į projekto pakeitimus bei užtikrinantys integralų duomenų perdavimą į modeliavimo programas.

Pastato konstrukcijų modeliavimas

Programa Tekla Structures leidžia atlikti visų pastato pastato konstrukcijų modeliavimą, konstrukcijų nuosavo svorio ir šoninės apkrovos analizę viename modelyje. Programinėje įrangoje įdiegta daug unikalių funkcijų optimaliam plieninių ir gelžbetoninių konstrukcijų modeliavimui bei variacinių sprendimų palyginimui.

Viena iš esminių programos Tekla Structures ypatybių yra modelio ir pačios programos panaudojimo galimybė gamybos ir statybos etapuose.

Programa puikiai integruojama su daugeliu BIM valdymo platformų ir užtikrinti nepriekaištingas bendradarbiavimo sąlygas konstruktoriams dalyvauti BIM procese.

Projektavimas ir analizė

Struktūrinės analizės programinė įranga Dlubal RFEM leidžia skaičiuoti ir analizuoti pastatų konstrukcijas, susidedančius iš plokščių, sienų ir kitų kietųjų konstrukcinių elementų. Programinės įrangos savybės:

  • analizuojamos ir projektuojamos konstrukcijos nevaržomos geometrinių parametrų, tai yra galima modeliuoti įvairiausius kūnus, tūrius ir t.t.;
  • Dlubal sėkmingai naudojama “kitų” konstrukcijų projektavimui, tai yra mašinų ar technologinės įrangos ar net stiklo konstrukcijoms;
  • unikalūs konstrukcijų ir apkrovų generatoriai, galimybės atlikti tiesinę ir netiesinę analizę;
  • didelės informacijos pateikimo galimybės, galima nevaržomai konfigūruoti skaičiavimų ataskaitas (lentelių dydžiai, informacijos pateikimo kiekiai, grafikai, schemos), yra galimybė pateikti inžinerinių skaičiavimų ataskaitas lietuvių kalba;
  • Dlubal sistema turi dvipusius ryšius su CAD, Tekla bei Revit (ir kitomis programomis);
  • intuityvi vartotoja sąsaja.

Pamatų projektavimas

Pamatų ir pagrindų analizei bei projektavimui yra naudojama specializuota programinė įranga, skirta spręsti geotechnines problemas remiantis tradiciniais analitiniais bei baigtinių elementų metodais.

Programinę įranga leidžia spręsti daugumą geotechninių užduočių, nuo pačių pagrindinių: sekliųjų bei giliųjų pamatų tikrinimas, atraminių sienų, šlaitų stabilumas ir t.t. iki labai specializuotų: tunelių analizė, tuneliavimo žala esamiems pastatams, uolienos stabilumas.

Jungčių ir elementų projektavimas bei analizė

Konstrukcijų detaliam projektavimui gali būti naudojama programinė įranga IDEA Statica:

  • IDEA Statica Steel naudojama projektuojant plieninių konstrukcijų pavienius elementus, jų skerspjūvius, mazgus bei sujungimus, detales. Programa fukcionaliai išskaidyta į modulius, priklausomai nuo analizuojamų ir projektuojamų elementų, – mazgas, sija, kolona, rėmas ir t.t.
  • IDEA Statica Detail naudojama gelžbetoninių konstrukcijų pavienių elementų zonų ir jungčių projektavimui ir analizei;
  • IDEA StatiCa Concrete / Presstressing naudojama projektuojant gelžbetonio bei įtemptojo gelžbetonio elementus gelžbetoninėse pastatų ir tiltų konstrukcijose. Presstressing programa turi platų panaudojimo spektrą, gali būti naudojame įvairiose įtempimo stadijose.
  • IDEA StatiCa BIM – nemokamas įrankis informacijos įkėlimui iš populiariausių ir labiausiai paplitusių baigtinių elementų ir CAD programinių paketų.

Tekla Structures inovacijos konstrukcijų modeliavimui

Webinaras anglų k.

Programinė įranga plieninių konstrukcijų projektavimui ir analizei

Susiję straipsniai:

Artimiausi renginiai:

Vebinaras „Medinių konstrukcijų projektavimas”

Bir
23

Pradžia: 2022-06-23 16:00

Pabaiga: 2022-06-23 17:30