Konferencijos BIM Forum: Statybų diena video įrašai

Kviečiame žiūrėti konferencijos BIM Forum: Statybų diena video įrašus. Trečią kartą vykstančios konferencijos BIM Forum pagrindinė tema — BIM (skaitmeninio informacinio modeliavimo) panaudojimas ne tik projektavimo, bet ir statybų etape.

Patyrę svečiai iš užsienio dalinosi savo žiniomis apie skaitmeninį projekto valdymą, skaitmeninį bendradarbiavimą, skaitmeninių duomenų išnaudojimą statybvietėje, 4D grafikų sudarymą, 5D išlaidų valdymą, virtualią realybę statybose bei kitomis aktualiomis temomis.

Akistata su statybos iššūkiais. Pokyčiai – problemos – sprendimai

Statybų sektoriaus produktyvumas ir efektyvumas šiandien. Naujausi statybos pramonės tyrimų rezultatai, susiję su efektyvumu ir produktyvumu.

„Statybų sektoriaus atstovai įpratę dirbti inertiškai- daryti viską kaip visada. Tačiau mažas produktyvumas yra ženklas, kad reikia pokyčių. Efektyvūs statybų metodai sukurti tam, kad mažintų švaistomą laiką bei pastangas ir leistų susikoncentruoti į vertės kūrimą.“ – teigė pranešėjas Jukka Suomi iš Suomijos, net kelių iniciatyvinių grupių, atliekančių tyrimus ir skatinančių BIM vystymą Suomijoje bei tarptautiniame statybų sektoriuje, narys, koordinatorius ir pirmininkas, 10 pastarųjų metų bendraujantis su tarptautinėmis tyrimus atliekančiomis organizacijomis ir visais statybų sektoriaus dalyviais.

Monolito darbų organizavimo galimybės. Planavimas, organizavimas, kontrolė

Statybų informacinis modelis betoninių darbų rangovams. Betono liejimo planavimas ir valdymas, klojiniai ir armatūra.

Andy Dickey užėmė projektuotojo, projektų vadovo, verslo plėtros vadovo ir direktoriaus pareigas įvairiose JAV įmonėse, kuriose daugiausiai dėmesio skyrė informacinių technologijų vystymui. Ilgametė patirtis kuriant produktų valdymo ir verslo strategijų technologinius sprendimus, skirtus statybų valdymo įmonėms ir generaliniams rangovams. Šiuo metu yra Trimble’s Structures monolitinių gelžbetonio konstrukcijų verslo plėtros vadovas, atsakingas už BIM sprendimų taikymą visuose monolitinio gelžbetonio konstrukcijų statybų etapuose.

Skaitmeninis bendradarbiavimas. Sklandus keitimasis informacija – sėkmingas darbų įgyvendinimas

Kaip statybų informacija galėtų būti perduodama į statybvietę ir tikslingai joje išnaudojama?

Statybų skaitmenizacija. Dabar ir ateityje.

Statybų skaitmenizacija dabar ir ateityje – praktiniai einamieji darbai, kas numatoma ateityje, mokslinių tyrimų projektai.

Procesų efektyvinimas praktikoje. Skaitmeninimas praktikoje, sėkmės istorijos

Statybų ateitis. Statybų informacijos kūrimas ir panaudojimas.

Kim Nyberg vadovauja Trimble Buildings technologijų skyriui, kuris kuria bei vysto Trimble produktų technologinius sprendimus bei komponentus. Po pranešimo apie statybų ateities technologijas bei robotizaciją Kim Nyberg sulaukė klausimo iš salės „Ar jau gimė paskutinis statybininkas?“.

Sėkmingas projektų valdymas. Planavimo metodologija ir projekto kokybė

Įmonės praktika ir sėkmės faktoriai. Planavimo metodologijos, optimizacija. Projekto kokybės svarba (susikirtimų nustatymų – nepakanka).

Apklausos duomenimis, aktualiausia tema susirinkusiems statybų bei projektavimo įmonių atstovams- planavimas. Todėl daugiausiai dėmesio susilaukė Johan Appelqvist pranešimas apie sėkmingą projektų valdymą ir planavimo metodologijas. Šio BIM konsultanto iš Suomijos praktikoje – net keli šimtai BIM projektų visame pasaulyje (BIM koordinavimas, sąmatų sudarymas, gamyba).

Integruotas 5D išlaidų valdymas ir 4D BIM laiko planavimas.

BIM taikymas dideliuose statybų projektuose. Kaip BIM gerina statybų valdymo procesus. 4D ir 5D BIM pinigų srautų valdymas.

Realūs BIM proceso diegimo iššūkiai. Progreso sekimas, iššūkiai ir optimizacija

Realus BIM projekto progreso sekimas, proceso įgyvendinimo iššūkiai, statybos resursų valdymas ir optimizacija naudojant BIM.

„Taip pastatyta“ ir Turto informacinių modelių svarba bei nauda, sklandi modelių kūrimo ir naudojimo eiga.

Konferencijos metu aptarti statybų sektoriaus iššūkiai, pasaulinės tendencijos, efektyvumas, produktyvumas bei skaitmenizacija, o informaciniuose bei interaktyviuose stenduose lankytojai galėjo susipažinti ir patys išmėginti papildytąją realybę, dronus bei kitas naujausias statybų valdymo technologijas.