Nuo „AutoCAD“ prie „Tekla Structures“: UAB „PAVLIDI IR KO“ patirtis

UAB „PAVLIDI IR KO“ jau nuo 1995 metų teikia statinių projektavimo paslaugas. Tik atidarytos įmonės branduolį sudarę inžinieriai- konstruktorai įmonėje dirba iki šiol. Su ilgamečiais įmonės darbuotojais kalbamės apie įgytą patritį, kompetencijas ir besikeičiančius projektavimo įrankius.

Įmonė užsiima įvairių statinių projektavimu, dažniausiai tai daugiaaukščai ir individualūs gyvenamieji namai, kotedžai, administraciniai visuomeniniai ir gamybiniai pastatai visoje Lietuvoje. Daugiausiai užsakymų gaunama iš ilgamečių partnerių architektų.

Nuo braižymo ranka iki BIM modeliavimo

Vyr. konstruktorius Darius Kirvaitis prisimena savo karjeros pradžioje dar braižęs ranka, ir tik vėliau pradėjęs naudoti „AutoCAD“ programinę įrangą: „buvo pati pradža, kompiuteriai nebuvo galingi, programinės įrangos galimybės taip pat labai ribotos. Todėl juokavom, kad ranka braižyti greičiau, nei kompiuteriu. Reikėjo laiko suprasti, kad „AutoCAD“ efektyviau už pieštuką.“

Ilgus darbo metus dirbę „AutoCAD“ programine įranga, įgiję patirties, žinių ir kompetencijų, konstruktoriai pajuto didesnės procesų automatizacijos poreikį.

„Atsiranda vis daugiau užsakovų, reikalaujančių BIM modeliavimo, o nuo šių metų įsigaliojo prievolė taikyti BIM viešuosiuose projektuose. Taip pat, mūsų komanda nėra didelė, todėl norint dirbti su didesniais objektais, reikia keisti darbo metodus, ieškoti priemonių, leidžiančių automatizuoti projektavimo procesus ir dirbti efektyviau“- apie motyvus pereiti prie BIM modeliavimo pasakojo Darius Kirvaitis.

Rinkdamiesi BIM projektavimo įrankį, inžinieriai atsižvelgė į programinės įrangos galimybes, tačiau svarbiausia buvo kitų konstruktorių patirtis bei rekomendacijos.

Daugiabučio gyvenamojo namo Visorių g. 27, Vilniuje vizualizacija

Daugiabučio gyvenamojo namo projektas

„Tekla Structures“ programinės įrangos nauda bei privalumais įmonė įsitikino jau įgyvendinant pirmąjį savo 3D- daugiabučio gyvenamojo namo Visorių g. 27, Vilniuje- projektą. Pastatą sudaro trylika antžeminių korpusų ir juos jungianti požeminė pastato dalis. Požeminėje pastato dalyje suprojektuota automobilių saugykla. Statinio požeminės dalies ilgis yra 245 m, plotis kinta nuo 90 iki 72 m. Gyvenamųjų korpusų aukštis 4-5 ir 7-9 aukštai. Didžiausias antžeminių korpusų aukštis – 28,63 m virš žemės paviršiaus.

Įmonės konstruktorius Gžegož Zaranko per 3 mėnesius parengė suprojektuotų konstrukcijų 3D modelius ir konstrukcijų brėžinius: „Reikia pripažinti, kad įprastomis CAD priemonėmis, dirbant vienam žmogui, tai būtų neįmanoma, arba užtruktų mažiausiai 10 kartų ilgiau.“

Tarp didžiausių programinės įrangos privalumų, pašnekovai pabrėžia automatinį kiekių skaičiavimą, lengvą pakeitimų valdymą bei integracijas su skaičiavimo programomis.

„Požiūris į „Tekla Structures“ programinę įrangą ir visą BIM metodiką labai teigiamas: padidėjo našumas, iki minimumo sumažėjo klaidų skaičius. BIM koordinatorius aptinka susikirtimus, modelis iškart koreguojamas, kiekiai perskičiuojami ir brėžiniai sugeneruojami automatiškai. Mums Tekla programinė įranga pasiteisino šimtu procentų, jau po pusės metų turėjome rezultatą- sėkmingai įgyvendinome projektą nepalyginamai greičiau“- teigia Darius.

Po išsamių „Tekla Structures“ mokymų, kur įgijo bazinius pagrindus, bei savarankiško kasdieninio modeliavimo, Gžegož Zaranko priskiria save prie vidutinio lygio vartotojo. Jo teigimu, pirmas 3D projektas sunkiausias, reikia daug ką sužinoti ir pasiruošti, įgyti patirties. Kitas konstruktoriaus laukiantis iššūkis- detalizacija. Įmonė dar turi ir 2D projektų, tačiau tiklas- palaipsniui pilnai pereiti prie BIM.

Į klausimą, kodėl įmonė „PAVLIDI IR KO“ pasiryžo pokyčiams, Darius Kirvaitis atsako: „visos stambesnės įmonės naudoja BIM statybai, planavimui, atsiranda 4D BIM, 5D BIM. Norint neprarasti užsakovų ir ilgalaikių partnerių, reikia prisitaikyti prie techninio progreso ir pereiti prie naujų darbo metodų, didinti produktyvumą. Tai buvo tik laiko klausimas.“

tekla logo