Kiekvienos šiuolaikinės konstrukcijų projektavimo įmonės pagrindas – specialistai ir programiniai įrankiai. Per daugiau nei dešimt metų sukaupta patirtis ir noras dirbti kitaip – moderniau, kokybiškiau, suteikiant daugiau vertės užsakovui – lėmė naujo konstruktorių biuro „Sostinės konstruktoriai” atsiradimą. Vienas pirmųjų klausimų, kurį sprendėme, buvo programinės įrangos pasirinkimas. Koks programinis įrankis nevaržys mūsų jaunatviškos komandos veržlumo, leis kokybiškiau ir greičiau projektuoti konstrukcijas bei įgyti konkurencinį pranašumą?
Struktūrinės analizės ir projektavimo programinės įrangos pasiūla Lietuvoje
Kaip ir nemaža dalis Lietuvos projektuotojų, įmonėse, kuriose anksčiau dirbome, buvome naudoję programinius paketus „Bentley“ „STAAD.Pro” bei „Autodesk Robot™ Structural Analysis Professional“ (toliau RSAP). Kadangi su šiomis programomis dirbome pakankamai ilgai ir gerai žinojome šių programinių paketų galimybes, nusprendėme peržvelgti Lietuvoje platinamų konstrukcijų projektavimo programų asortimentą. Taip mūsų akiratyje atsirado: „Dlubal RFEM“, „Dlubal RSTAB“, „Nemetschek“ SCIA, „SOFiSTiK“ ir „Lira“.
Didžiausia naujiena mums buvo programiniai paketai „Dlubal RFEM“ ir „Dlubal RSTAB”. Tiesa, teigiamų atsiliepimų apie šią programą buvome girdėję iš užsakovų bei kolegų, pasak kurių, „Dlubal RFEM“ – moderniausias pertvarkos įrankis, geriausia programa konstrukcijų projektavimui, tačiau viską norėjome įvertinti patys.
Pirmas žingsnis – užsitikrinti patikimą programinės įrangos konsultantų pagalbą
Renkantis modernius konstrukcijų projektavimo programinius įrankius neišvengiamai tikiesi jų nuolatinio tobulėjimo ir integralaus automatizuoto darbo su BIM konstrukcijų modeliavimo programomis. Įvertinus šiuos faktus aišku, kad norint koncentruotis į savo pagrindinį darbą, visus klausimus reikia spręsti greitai ir efektyviai, o tai gali padėti įgyvendinti tik profesionalus programinės įrangos palaikymas.
Šį kriterijų geriausiai atitiko programinės įrangos „Dlubal” konsultantai – įmonė „Intelligent BIM Solutions”. Jų įrangos pristatymas neapsiribojo tradiciniu savybių ir puikių galimybių pristatymu.
Programinės įrangos konsultantas Arvydas Kublickas praktiškai pademonstravo mums rūpimų sprendimų, su kuriais susidurdavome dirbant kitomis programomis, realizavimą. Buvo akivaizdu, kad programinės įrangos atstovai gerai išmano projektavimą, turi praktikos – bendraujant pasijautė profesionalumas ir gebėjimas perteikti praktines žinias.
Žvelgiant į perspektyvą yra aišku, kad neišvengiama projektavimo technologijų ateitis yra integruotas konstrukcijų projektavimas ir modeliavimas BIM aplinkoje. „Dlubal RFEM” sąsaja su „Tekla Structures“ garantuoja efektyvų konstrukcijų projektavimo ir modeliavimo procesą.
Mūsų pasirinkimas – Dlubal RFEM”
Įvertinę aukščiau išvardintus faktorius bei praktiškai išbandę „Dlubal RFEM”, nusprendėme įsigyti būtent šią programą. „Dlubal RSTAB” atsisakėme, kadangi pastaroji skirta tik strypinėms sistemoms projektuoti, o mums to per maža. Užsisakėme ir keletą papildomų modulių bei palaikymo paslaugą. Po daugiau nei metų darbo naudojant šią programą galime pateikti savo nuomonę.
„Dlubal RFEM” paketą sudaro bazinė programa, skirta analizei, bei papildomi moduliai konstrukcijų projektavimui ir specifinių uždavinių sprendimui. Tai patogu, nes ne visų modulių konkrečiam projektuotojui reikia, tad mokame tik už tai, ko tikrai reikia. Nors modulių kaina nėra labai didelė, visgi norėtųsi, kad būtų galimybė juos nuomotis.
Tik pradėjus dirbti šiek tiek sunkiau buvo priprasti prie programos darbalaukio – jis ženkliai skyrėsi nuo anksčiau naudotų programų, tačiau ilgėliau padirbus pasirodė labai patogus ir funkcionalus. Nuoširdžiai galime pasidžiaugti programos palaikymu. Ne kartą teko elektroniniu paštu kreiptis į „hotline” ir labai operatyviai ( jei ne tą pačią dieną, tai sekančią) gaudavome išsamius atsakymus, kaip išspręsti vieną ar kitą klausimą. Labai gerai ir informatyviai paruošti naudojimosi vadovai (bendrai programai ir moduliams atskirai) su bendra teorija ir pavyzdžiais.
Vertingiausios konstrukcijų projektavimo programos „Dlubal RFEM” savybės
Dar viena iš priežasčių, kodėl džiaugiamės pasirinkę „Dlubal RFEM”, yra projektavimui naudojamos euro normos (EN). Mums, kaip „senesnės mokyklos” atstovams, baigusiems studijas kažkur tarp SNIP, STR ir euro normų, tai labai aktualu, nes projektavimas pagal SNIP (deja, tačiau programiniuose paketuose projektavimo pagal STR nėra), apsimetant, kad tai STR, ir imant medžiagas pagal vienus standartus, o koeficientus – pagal kitus, yra mažų mažiausiai neprofesionalu.
Programa, galima sakyti, moko pažinti ir naudotis Euro normomis. Užduodant parametrus visur pateikiamos nuorodos į konkrečias Euro normų vietas, kur koks koeficientas, suteikiamos galimybės rinktis vieną ar kitą projektavimo variantą. Projektuojant galima pasirinkti tikriausiai visus Euro normose numatomus atvejus. Jokiose iki tol naudotose programose tokio lygio nebuvo (jei kyla klausimų, kodėl kas ir kaip, gali atsiversti EC ir Programos naudojimosi instrukciją ir viskas būna aišku kaip ant delno). Esant būtinybei, pateikiami tarpiniai skaičiavimų rezultatai.
Lyginant su „Autodesk® Robot™ Structural Analysis Professional“, programa pakankamai stabili. Labai džiugina baigtinių elementų tinklo generatorius, kuriuo naudotis patogu ir paprasta. Reikia labai „pasistengti“, kad jis nesugeneruotų baigtinių elementų tinklo, ir jokių „incoherent mesh“ (kas dirba su RSAP ir modeliuoja daug plokštinių elementų, turėtų mane puikiai suprasti).
Daug stabilesnis netiesinės analizės skaičiavimas. Neseniai įsigijome ir pradėjome naudoti modulį armuotų gelžbetonio plokščių įlinkių skaičiavimui. Žinoma, reikėtų lyginti su realybe, tačiau dabar rezultatai daug panašesni į realybę (įvertinamas pleišėtumas, valkšnumas bei susitraukimas).
Žodžiu, su „Dlubal RFEM“ darbai įmonėje vyksta sklandžiau ir galime tik pasidžiaugti teisingu savo pasirinkimu.
73 Comments
Write a Comment